полонені
Керівник центру з обміну полоненими ГО «Офіцерський корпус» Володимир Рубан назвав основні причини, через які не відбувається обмін полоненими, передає Корупція.інфо

«Є три причини, через які зараз не відбувається обмін полоненими. Перша причина – це списки. Донецька сторона не приймає тих людей, яких надає українська. Вони вимагають, щоб у списках були вказані саме ті люди, яких вони просять. Їх 200 осіб, наданих сьогодні українською стороною. Донецькі беруть всього лише 15», – розповів він в ефірі телеканалу «112 Україна».

За його словами, другою причиною є юридичні підстави для звільнення затриманих українською стороною.

«Після підписання Мінських угод у нас немає можливості, поки що, амністувати цих людей з подальшого переслідування затриманих осіб. «Мінськ» є, а інструкції, як людей звільняти – ні», – зазначив Керівник центру з обміну полоненими.

Третьою причиною є питання переговірників з обміну полоненими.

При цьому він нагадав, що обмін полоненими мав завершитися 6 березня.

«Всі ці рішення можуть бути прийняті за один день, і за другий день ми можемо всіх полонених обміняти. Всі структури, інфраструктури, вся матеріальна база для цього готова і в Міноборони, і у нас, і в СБУ», – наголосив Рубан.

За його словами, до того, як не буде здійснено обмін полоненими, він не має права озвучити їх кількість з української сторони, але мова йде про декілька сотень осіб.

Нагадаємо, підписаний у Мінську документ передбачає звільнення і обмін всіх