Російський рубль на міжнародних торгах в понеділок обвалився на понад 10% – до 138 рублів за долар. Про це повідомляє видання The Bell.

Аналітики пояснюють таке падіння впливом новин про те, що США всерйоз розглядають можливість впровадження ембарго на імпорт російської нафти. Масштаби й терміни заборони ще не визначено, але існує ймовірність, що Вашингтон піде на такий крок самостійно, оскільки Європа, вочевидь, поки що не зможе обійтися без російської нафти.

Ми ведемо надзвичайно активні обговорення з європейськими партнерами про заборону імпорту російської нафти в наші країни з урахуванням, природно, підтримки постійної глобальної пропозиції нафти, – сказав у неділю держсекретар США Ентоні Блінкен в ефірі NBC.

Впровадження ембарго передбачене законопроєктом, який готують представники Демократичної партії в Конгресі США.

Як повідомлялося, через напад РФ на Україну і впроваджені у цьому зв’язку міжнародною спільнотою санкції проти держави-агресора курс рубля в обмінниках російських банків впав більш ніж удвічі — до 180-200 рублів за долар (проти 82 рублів на початку агресії). Центральний банк Росії ввів комісію на купівлю іноземної валюти фізичними особами на валютних біржах і в обмінних пунктах та витратив понад 15 млрд долара на підтримку курсу рубля.

Зазначимо, що парламент Великої Британії у понеділок проголосує за санкційні заходи, спрямовані на подальше посилення тиску на режим президента Владіміра Путіна, про це повідомляє “Sky News”, 6 березня.

Уряд заявив, що вніс низку поправок до закону про економічні злочини, “щоб придушити корумповані еліти та посилити тиск на путінський режим”, Поправки дозволять Британії запровадити “ще жорсткіші та швидші санкції та дозволять легше приєднатися до союзників”.

Покарання за санкції безглуздо доти, доки вони не будуть реалізовані належним чином, і ці зміни дозволять нам переслідувати союзників Путіна у Великій Британії за повної підтримки закону, поза сумнівами чи юридичними претензіями, – сказав прем’єр-міністр Борис Джонсон.