Член наглядової ради державного акціонерного товариства «Українська залізниця» , а також керівник новоствореного комітету з питань комплаєнсу та антикорупції Сергій Лещенко заявив в своєму телеграм-каналі про зв’язок відомого олігарха Рината Ахметова із групою одного із нардепів партії “Слуга народу”, яка лобіює його інтереси.

Далі прямим текстом:

“Група Павлюка” всередині фракції “Слуга народу” занепокоїлася інтересами Ахметова.

Вони придумали, як виплачувати непомірні зелені тарифи. Три депутати з цієї групи (Юрій Кузбіт, Богдан Торохтій та Максим Заремський) внесли закон, що для цього треба випустити державні облігації на 20 мільярдів гривень. Іншими словами, держава повинна взяти в борг, щоб розрахуватися з “зеленими”.

Причина зрозуміла – ще в минулому році “група Павлюка” була помічена в нездорової любові до олігарха Ріната Ахметова, який контролює чверть ринку сонячної енергії.

Як погашати величезні борги перед “зеленими”, до сих пір не вирішено. Другим варіантом є підвищення тарифу на передачу електроенергії майже в 2,7 рази – до 640,48 грн / МВт-год. Мета – зібрати спеціальний пул грошей, щоб з нього заплатити “зеленим”. Проект такого рішення підготував регулятор енергетики.

Якщо це трапиться, то заради порятунку “зелених” кінцева вартість електроенергії зросте для всіх великих споживачів – наприклад, для Укрзалізниці це може коштувати додаткових 1,5 мільярда гривень на поточний рік! А значить, замість оновлення вагонів або полотна гроші підуть олігархові.

При чому – вдумайтеся! – влітку цей тариф на передачу електроенергії вже виріс. Але тоді підвищення було не таким відчутним, проблему це не вирішило, і борги перед “зеленими” зменшаться. Тепер ось думають, де ще взяти гроші.

У цій всій історії показово, що долею Ахметова стурбовані набагато більше, ніж державної Укрзалізниці. Підвищення тарифу УЗ на перевезення залізної руди або навіть порожніх вагонів з-під залізної руди заблокували чиновники. Тому що це невигідно Ахметову. Зате активно обговорюють, з кого зняти гроші заради надприбутків Ахметову. А коли постало питання про зниження “зелених” тарифів, лобі олігарха кинуло всю свою артилерію, і “зелений” тариф знизили всього на 15 відсотків, що практично не вирішує проблему.

Ви готові, щоб вся країна рятувала “зелену” енергетику?