Для того аби знайти оптимальне рішення конституційної кризи, яка склалась в країні необхідно перш за все, щоб Верховна Рада прийняла закон, який дозволить поставити діяльність КСУ в чітке законодавче русло. Також найкращим виходом із ситуації буде відставка тих суддей, які голосували за визнання антикорупційного законодавства частково неконституційним.

Про це заявив представник президента в Конституційному суді України Федір Веніславський в ефірі телеканалу “Україна 24” у понеділок.

“Насамперед я схиляюся до того, що треба ухвалити закон, який поставить діяльність Конституційного Суду України в чітке законодавче русло. На сьогодні у законопроєкті, який підготовлений народним депутатом, представницею Верховної Ради в Конституційному Суді Ольгою Совгирею, мною і підписаний ще близько 80 народними депутатами, зазначається, що треба ухвалити закон, який чітко регламентуватиме діяльність Конституційного Суду”, – сказав Веніславський.

Він додав, що “це перше, що треба зробити, і я думаю, що найближчим часом ми це зробимо”.

Політик зазначив, що нині діяльність Конституційного Суду регламентується власним внутрішнім документом КС, який затверджений постановою Суду, що суперечить статті 19 Конституції України.

“Далі треба, звичайно, підвищити кількість голосів, необхідних для ухвалення рішення. На сьогодні рішення Конституційного Суду ухвалюються щонайменше десятьма голосами. Ми пропонуємо, щоб це було двома третинами по аналогії з парламентом. Тобто 12 суддів якщо проголосують за рішення, то воно має тоді набути юридичної чинності”, – розповів Веніславський.

Крім того, представник Президента в КС наголосив, що важливо відновити антикорупційне законодавство “для того, щоб показати нашим західним партнерам і громадянам України, що Україна не звертає зі шляху боротьби з корупцією”.

Водночас Веніславський зауважив, що рішення про відновлення антикорупційного законодавства також може бути скасовано КС.

“Тобто ми якраз бачимо, що судді налаштовані чітко на руйнацію антикорупційної системи. І тому довіри до цього складу Конституційного Суду України, щонайменше до тих 11 суддів, які голосували за рішення, я думаю, що вже не може бути ні в держави, ні в суспільства”, – зазначив Веніславський.

Він додав: “Якщо судді, які голосували за це ганебне рішення, подадуть у відставку, тоді відбудеться еволюційне оновлення складу Конституційного Суду, ми повернемо довіру до цього органу і, я думаю, що в майбутньому вже не буде таких негативних наслідків”.