Укрзалізниця може сміливо підвищувати тарифи на проїзд – це передбачив уряд

Підвищення вартості квитків на потяги затверджено згідно з фінансовим планом «Укрзалізниці» на 2019 рік. Документ був прийнятий Кабінетом міністрів України і офіційно дозволив подорожчання пасажирських перевезень на 13-21% в залежності від типу вагона і категорії проїзду.

У фінансовому плані УЗ вказує, що ціни виростуть вже з 1 квітня 2019 року.

В результаті зазначеного підвищення цін на квитки в поїздах, Укрзалізниця отримає збільшений прибуток від перевезень пасажирів. У рік ця сума складе 10,14 мільярда гривень.

Також з 1 квітня поточного року фінансовим планом передбачено підвищення тарифів і на вантажні перевезення на 14,2%. Нещодавно проти такого підвищення були представники бізнес-сфери, які регулярно користуються послугами вантажоперевезень.Раніше Укрзалізниця вже побічно підвищувала вартість квитків, збільшуючи ціни на постільну білизну та напої для пасажирів поїздів далекого прямування. Комплект постільної білизни подорожчав з 30 до 50 гривень.

За словами голови правління Укрзалізниці Євгена Кравцова, поки у підприємстві не вирішили, яким чином підвищувати тарифи так, щоб «не зачепити незахищені верстви населення, які менш платоспроможні, і яким чином врівноважити якість і вартість перевезень».

Правда, у підприємства є варіант – можна розділити пасажирські поїзди на класи комфорту і зручності і підвищити ціни на квитки по-різному.

Так, послуга поїздки у вагоні комфортного класу буде дорожчою, аніж, наприклад, в плацкартному вагоні.

Але, незважаючи на подорожчання, рівень надання послуг вітчизняного перевізника залишається плачевним. Трапляється, що пасажири плацкартних вагонів отримують від провідників трухляву або рвану постільну білизну та чай у брудних склянках.