Пік захворюваності на ковід для України ще попереду. На кінець жовтня прогнозується заповненість місць у лікарнях на 50-55 тисяч. Загалом по країні підготовано 80 тисяч ліжок для хворих на коронавірус.

Про це секретар РНБО Олексій Данілов заявив на тематичному брифінгу в Офісі Президента.

За словами Данілова, “на сьогодні наша система охорони здоров’я підготовлена набагато краще, ніж коли почався ковід”.

Секретар СНБО продемонстрував журналістам систему “Сота”, яка діє для інформування вищого керівництва країни про оперативну ситуацію. Посилання на “Соту” міститься на офіційному сайті РНБО, більшість інформації є відкритою.

“Ви можете подивитися всі дані по країні – в якій області, в якому місті, містечку, в якій лікарні скільки місць. Також є інформація по вакцинації – первинна, вторинна, вікові категорії тощо. Інформація оновлюється шодня опівночі”, – сказав Данілов, закликавши представників ЗМІ користуватися перевіреними джерелами інформації.

Данілов додав, що ситуація з ковідом на тимчасово окупованих територіях моніториться.

“На жаль, ситуація там дуже напружена. Багато лікарів покинули ці території; а ті, що залишилися, просто фізично не встигають справлятися з навантаженням”, – пояснив він.

Дані про ковід на тимчасово окупованих територіях щодня доповідає і розвідка.

Відповідаючи на питання про те, чи може Украна туди направити гуманітарну допомогу, Данілов зазначив, що це можливо, але виключно за умови погодження з Кремлем – “ви ж розумієте, що самостійно ті люди, які знаходяться в “Л/ДНР” рішень не приймають”.

Також відомо, що наступне засідання Ради національної безпеки і оборони пройде в цю п’ятницю, 8 жовтня, в Службі безпеки України.

“Засідання ініціює президент. Я – простий секретар”, – підкреслив Данілов.

За його словами, буде розглядатися питання щодо санкцій за контрабанду.

“Відповідальні органи мають прозвітувати по кожній особі, на яку були накладені такі санкції. Також – по кожному підприємству, їх 203, якщо не помиляюся”, – зазначив він.

Друга питання для розгляду буде пов’язана з надрами. Як з’ясувалося, у багатьох компаніях ліцензії оформлено на офшори.

Зазначимо, що Штам коронавірусу дельта розвивається за іншим сценарієм, аніж інші штами.

“Дельта розвивається по іншому сценарію і дуже багато залежить від вакцинації… На превеликий жаль, можемо констатувати, що дельта стосується й дітей. Чого не було раніше. Батьки мають розуміти: штам дельта вражає більше дітей, аніж попередні штами”, – пояснив Олексій Данілов.

На запитання про те, коли в Україні можуть почати щеплювати від коронавірусу неповнолітніх, секретар РНБО відповів, що після вакцинації дорослих.

“Коли ми почнемо вакцинувати дітей? Очевидно, коли закінчимо вакцинувати всіх дорослих”, – зазначив він.

За словами Данілова, поки що прогнозується, що епідемія може закінчитися на початку літа наступного року, але ситуація може змінитися.

Він додав, що наприкінці місяця можуть переглянути умови роботи шкіл та інших начальних закладів.

Нагадаємо, штам дельта зафіксували в Україні в червні цього року. У Національній академії наук України заявили, що захворюваність на ковід в Україні ростиме, поки частка дельта-штаму не сягне 90%.

“Кількість позитивних тестів минулого тижня вже зростала у 1,5 раза, і ці темпи можуть бути у найближчі тижні перевершені в міру збільшення частки штаму «Дельта» серед випадів хвороби. Найвищих темпів зростання захворюваності можна очікувати у момент досягнення штамом «Дельта» частки, близької до 90% від нових випадків інфекції. Хоча величина цієї частки для України на цей момент, на жаль, невідома”, – вважає робоча група НАНУ, яка підготувала прогноз.