Україні потрібне подвійне громадянство, однак не з країною-агресором.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю ТСН.

Водночас він зазначив, що мають бути серйозні фільтри для отримання паспортів двох держав.

«Україні потрібне подвійне громадянство, щоб зберегти зв’язок із мільйонами українців, які виїхали і розпочали нове життя в інших країнах. Якщо ми вже не можемо втримати їх географічно в Україні, давайте тоді втримаємо їх ментально та юридично у нашому українському просторі» – зазначив Кулеба.

Він додав, що не може йтися ні про яке подвійне громадянство із державою-агресором. Кулеба зазначив, що “це табу. Це закрита тема, І це має бути чітко капслоком у законі прописано”. Міністр також заявив про те, що повинні бути серйозні фільтри для отримання подвійного громадянства, щоб цим не можна було маніпулювати.

«Але я ще раз хочу наголосити, що питання подвійного громадянства — це питання збереження української ідентичності у світі та використання можливостей закордонних українців для розвитку України. Якщо ми цього не зробимо, то втратимо всіх цих людей, цей потенціал», – додав міністр.

Раніше Кулеба розповів про те, за яких умов в Україні може бути введено подвійне громадянство.

Зазначимо, що у Верховній Раді ще минулого року зареєстрували президентський законопроект про подвійне громадянство. Однак у травні 2020 року розгляд документу відклали.

Водночас, коментуючи законопроект Зеленського, перший віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що введення в Україні подвійного громадянства об’єднає її громадян, які перебувають за кордоном.