Президент Володимир Зеленський не виключає, що широке поширення інформації про можливий наступ Росії та розвиток агресії проти України може бути спрямоване на створення фону для поступок Україною в питаннях врегулювання, про це він наголосив у відеозверненні.

Зараз активно нападають не на нашу землю, а на ваші нерви. Щоб у вас було постійне відчуття тривоги. А також – емоції інвесторів та кон’юнктура для бізнесу. Послабити Україну, щоб примусити до поступок, створити такий фон, щоб наше “ні” звучало слабше, – сказав Президент.

За його словами, зараз усі новини та інформаційний простір сповнені схожими повідомленнями про можливу війну  з Росією, про те, що вторгнення може початись будь-якої миті “і це вже точно, і воно відрізняється від того “точно”, яке було місяць тому і “точно” минулого року”.

А ще точно те, що ми нібито не готові, але начебто нас не залишать самих, всі у світі нас підтримають, але всі в Україні будуть мобілізовані. Хоча це ще не точно, – додав Президент.

Президент у відеозверненні зазначив, що ризики від російської агресії існують уже не перший рік і не стали більшими.

Глава держави наголосив, що зараз єдиний привід для паніки – якщо після восьми років війни ми будемо досі піддаватися паніці, знімати все з рахунків, змітати з полиць, скидати друзям і знайомим фейки та страшилки.

Всім нашим громадянам, особливо похилого віку, потрібно це зрозуміти. Видихнути. Заспокоїтись. Не бігти по гречку і сірники. Усім ЗМІ – бути саме засобами масової інформації, а не масової істерії. У гонитві за хайпом не допомагати ворогу. Повідомляти щодня про те, що війна може бути завтра! Це точно її не зупинить, – зауважив Президент.

Крім того, він підкреслив, що усім нашим партнерам потрібно бути дієвими і не на словах, важлива не лише інформація про те, що може зробити РФ, а й про те, що в цьому випадку буде робити світ.

За словами Президента, міжнародна підтримка має бути «без абстрактних «їм це не минеться», а називати конкретні санкції та заходи, на які готовий світ».

Що робити вам? Тільки одне. Зберігати спокій, холодну голову, впевненість у своїх силах, у свої армії, у нашій Україні. Не накручувати самих себе, на все реагувати мудро, не емоційно! Головою, а не серцем. Не кричати «все пропало», а знати, що все під контролем і все іде по плану, – запевнив Президент.

Сьогодні під час зустрічі з Зеленським держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що подальша агресія Росії проти України призведе до «невиправних наслідків», а також до збільшення оборонної допомоги США Україні й посилення країн-членів НАТО на східному фланзі.