Народний депутат України від “Слуги народу” Ірина Верещук прокоментувала призначення експрезидента Грузії на посаду виконавчого комітету Ради реформ при президентові України. За її словами, такі люди потрібні для того, аби експертно радити і брати на себе медійну відповідальність.

Про це вона сказала в ефірі ток-шоу “19” на телеканалі ZIK.

Ірина Верещук зауважила, що була категорично проти призначення колишнього президента Грузії та колишнього губернатора Одеської області Міхеіла Саакашвілі на посаду в українському уряді. За словами нардепки, найкраще для Саакашвілі було спробувати свої сили на громадських засадах як реформатор в Офісі президента, що і сталося.

“Пан Міхеіл має енергію, харизму, має своїх прихильників. І було б дивно, якби йому не запропонували таку локацію, де він може її проявити і застосувати”, – сказала Верещук.

А щодо результатів роботи Саакашвілі на посаді глави Офісу реформ, Ірина Верещук порадила зачекати і запитати у самого Саакашвілі. Разом з тим вона заявила, що у парламенті не чекають результатів його роботи, а самі рухаються і реформують як можуть. Також за її словами, Саакашвілі був призначений на посаду для того аби допомагати Україні.

“Нам же не виходить самим, бачите, нам треба, щоб були люди, які будуть експертно, консультативно радити, брати на себе певну медійну відповідальність, пропагувати”, – підкреслила вона.

Водночас Верещук додала, що ця “медійна” відповідальність може потім обернутися проти команди тих людей, які робили такі призначення.

“Може обернутися. Ми вже бачили приклад. Я вважаю, що він був негативним, коли теж був Офіс реформ. Але тоді був пан Порошенко. Пан Саакашвілі сказав, що це “барига”, з яким він працювати не може. В даному випадку, я сподіваюсь, він ніколи такого не скаже щодо президента Зеленського”, – додала Ірина Верещук.

Нагадаємо, колишній президент Грузії, голова виконавчого комітету Ради реформ України Міхеіл Саакашвілі записав відеозвернення на фоні Дніпра, в якому висловив подяку Україні та заявив, що повертається на батьківщину – до Грузії. Відео записане грузинською мовою і в Фейсбуці доступне тільки для грузинської аудиторії.

Як повідомляли, 7 травня президент України Володимир Зеленський призначив колишнього президента Грузії та колишнього губернатора Одеської області Міхеіла Саакашвілі головою виконавчого комітету Ради реформ.

У відповідь на це Грузія відкликала свого посла з Києва для консультацій. Однак голова МЗС Грузії Давид Залкаліані підкреслив, що про розрив дипломатичних відносин з Україною не йдеться.