Ідея новообраного президента України Володимира Зеленського перенести Адміністрацію Президента (АП) – правильна. 

Таку думку висловив у Facebook екс-голова Одеської облдержадміністрації Михайло Саакашвілі.

"Я вважаю, що адміністративний центр узагалі потрібно перенести з центру Києва в чисте поле в географічний центр країни, наприклад місто Шпола Черкаської області. Витрати можна покрити продажем адміністративних будівель на аукціоні, а в довгостроковій перспективі країна виграє і фінансово, і політично", – написав він.

За словами політика, кияни виграють від цього рішення, тому що "частково розвантажиться центр міста".

"Украй важливо, щоб новий адміністративний апарат становив не більше 30% від сьогоднішньої його чисельності, а Верховну Раду потрібно скоротити мінімум у два рази, і це питання дуже легко пройде на всенародному референдумі", – вважає Саакашвілі. 

Також за його словами, для любителів порівнювати його промову з промовою Бендера про Нью Васюки, він нагадує, що на відміну від літературного героя він реально побудував новий адміністративний центр в географічному центрі Грузії Кутаїсі.

Про ідею перенесення АП з Банкової Зеленський заявляв перед другим туром виборів. 

"Я сказав своїм хлопцям: шукайте якийсь ореn space, якийсь unit цікавий… Так, я хочу. А її будівлю АПУ, якщо дозволить суспільство, віддав би якійсь… Не знаю… Не знаю…" – говорив він. У день виборів він також говорив про цю ідею. 

Додамо, що не так давно екс-президент Грузії, записав відеозвернення до президента України Петра Порошенка, у якому закликав того повернути йому український паспорт та пустити його до України.

"Петре Олексійовичу, ви говорите, що ви змінились, що хочете жити за законом. Ось вам простий тест на те, чи це справді так. Як ви прекрасно пам'ятаєте, майже 2 роки тому, скориставшись тим, що мене не було в країні (я поїхав до США лобіювати в Конгресі інтереси України), ви позбавили мене громадянства.

Саме через тиск з боку вашої адміністрації ці справи досі всіляко затримуються в українських судах, суди не приймають рішень, бо вони не хочуть, щоб я пішов до Страсбурга, бо Європейський суд відразу поверне мені громадянство", – заявив Саакашвілі.

"Просте питання до вас: слабо відновити законність, повернути мені мій український паспорт та пустити мене до України? Якщо ви не боїтеся, якщо ви дійсно такий сміливий, дійсно вирішили змінитися, у вас є можливість так вчинити, вчинити по-людськи правильно", – підкреслив він.