Усі енергетичні компанії у повній мірі готові до зими, окрім “Енергоатома”, який не встиг вчасно завершити ремонти енергоблоків. Про це повідомили у Міненерго.

“22 липня було затверджено розпорядження Кабінету Міністрів, яким було передбачено всі заходи, необхідні для підготовки та проходження осінньо-зимового періоду. Міністерство зробило всі необхідні кроки для того, щоб забезпечити готовність всіх енергетичних підприємств. Ми маємо бути впевнені, що ми стабільно пройдемо цей період”, – зауважила в.о. міністра енергетики Ольга Буславець, додаючи, що цього року Україна входить в осінньо-зимовий період “з безпрецедентно великими запасами палива на складах”.

Ці та інші енергетичні питання фахівці Міненерго обговорили на засіданні колегії під головуванням Буславець. Такий захід проведений вперше з 2017 року.

Під час колегії генеруючі компанії доповіли про стан підготовки до зими.

“Енергоатом”, зокрема, констатував, що не встигає завершити ремонти енергоблоків, а відтак – не зможе наростити виробництво атомної електроенергії, як це передбачено планом. За словами Буславець, покривати дефіцит атомної електроенергії будуть тепловими генераціями.

“Міністерство очікувало максимальну інтенсифікацію ремонтної кампанії на енергоблоках АЕС, з метою збільшення кількості енергоблоків, які можуть функціонувати взимку.
Неспроможність компанії “Енергоатом” нести збільшене навантаження атомними блоками протягом зимового періоду внаслідок неоптимальної ремонтної кампанії вимагатиме максимального використання теплової генерації”, – зауважила Буславець.

Джерело тг-каналу “Легітимний” в уряді повідомляє, що в.о. міністра енергетики Ольга Буславец, яка вважається ставленицею ДТЕК Ріната Ахметова, придумала спосіб, як саботувати доручення Президента Зеленського стабілізувати роботу «Енергоатому».

Далі мовою оригіналу:

“Вчора в Міненерго до пізньої ночі моделювали різні сценарії, як не тільки не запустити нові енергоблоки «Енергоатому», а й зупинити вже працюючі. Навесні Буславець під приводом зниження попиту вже зупиняла атомні блоки з найдешевшою електроенергією для того, щоб заробляли вугільні та «зелені» електростанції, серед яких основний гравець – ДТЕК.

На цей раз Буславец вирішила діяти через Держатомрегулювання. Цей орган заблокував видачу дозволу на запуск двох атомних блоків Запорізької АЕС сумарною потужність 2000 МВт під натягнутим приводом відсутності документів. Хоча всі папери, які доводять безпеку обладнання, є і їх надавали навіть прем’єру і Президенту.

Як же так швидко вдалося домовитися з Держатомрегулювання? Відповідь проста: главою цього відомства є Григорій Плачков. Це син Івана Плачкова, який є головою наглядової ради Київенерго, що належить Ахметову, а також главою асоціації «Всеукраїнська енергетична асамблея», повністю підконтрольної ДТЕК.

Ну а далі схема дуже проста. Заявляючи, що «не працюють дешеві атомні блоки», Буславець планує підняти тарифи на електроенергію для населення. А виграє від цього підвищення знову ж ДТЕК, який зумів усунути з ринку свого більш дешевого конкурента. Такими маніпуляціями через мережу своїх агентів впливу Ахметов вже найближчим часом заробить ще кілька мільярдів гривень, що повністю окупить його інвестиції в поточний уряд”.