До команди громадського проекту «Поборемо корупцію разом» щодня звертаються громадяни Львівщини, які незадоволені незаконними забудовами у нашому місті. Так журналісти проекту нещодавно провели розслідування стосовно незаконної забудови на Алеї Небесної Сотні, яке запланував директор департаменту містобудування Львівської міської ради Андрій Павлів.

Жителі Левандівки неодноразово влаштовувати акції протесту проти віділення міських парків під елітні забудови. Пан Олександр Агашков, який є ініціатором багатьох протестів проти незаконних забудов на території нашого міста. Він надав велику кількість документів журналістам проекту «Поборемо корупцію разом», які разом із юристами компанії «Закон і захист» провели аналіз цих всіх матеріалів. Виявилося, що дане виділення землі є незаконним, що підтвердив у своїх заявах мер міста Андрій Садовий.

11 серпня міський голова Львова Андрій Садовий провів зустрічі з мешканцями, які протестують проти будівництва багатоповерхових будинків на вул.Карманського, 21 та на вул.Повітряній, 16а, повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Так, у Левандівському парку чотириповерхівку мають намір збудувати на місці громадських туалетів.

«Я не уявляю, як можна збудувати будинок у парку. Для мене питання будівництва не стоїть взагалі. Його тут бути не може», – заявив міський голова Львова Андрій Садовий. Він переконаний, що приватизація нежитлових будівель у парку була здійснена поза правовим полем.

«Ми маємо справу з шахраями, які у 2001 році, не знаю яким чином, отримали право приватизувати громадські вбиральні. Сьогодні ми бачимо документи, що архбудконтроль дозволяє замість тих громадських вбиралень будувати будинок. Є позиція громади, що вони цього не дозволять. Є позиція здорового глузду – є парк, які тут можуть бути житлові будинки. Тому задача сьогодні – заставити всі державні служби працювати згідно з чинним законодавством, і всі неправильні рішення мають бути скасовані.Ми маємо справу з професійними шахраями, які дурять людей. Тому задача міліції – вивести шахраїв на чисту воду. Бо забудівельник, мабуть, не отримав це безкоштовно, він заплатив великі гроші. Є документи, будується будинок – все законно, а починаємо дивитися – все незаконно. Це є афера, треба виводити усіх на чисту воду.

Я дав команду юридичному управлінню, розпочинаючи з 2001 року і до сьогоднішнього дня підняти усю документацію – яким чином громадські вбиральні віддали під приватизацію, яким чином тут з’явилася будівля», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Щодо призупинення підготовчих робіт, міський голова зазначив: «На превеликий жаль, Інспекція держархбудконтролю не є підрозділом міста, але я скерую відповідного листа представнику держархбудконтролю у Львівській області, поінформую про ситуацію. Я поінформую Віце-прем’єр – міністра, щоб негайно прийняти усі рішення, щоб унеможливити будь-які забудови, що призведуть до надзвичайної ситуації», – сказав Андрій Садовий.

Також міський голова Андрій Садовий зазначив, що потрібно спільно з мешканцями вирішити, яку громадську будівлю для слід було б збудувати на цій території.

У обох випадках мешканці протестують проти будівництва багатоповерхівок, забудовником яких виступає Будівельно-інвестиційна компанія «СБ Груп», – повідомляє ГалІнфо.

Зусиллями команди журналістів проекту «Поборемо корупцію разом» та юристів компанії «Закон і захист», які відправили ряд заяв у відповідні інстанції, мер міста відреагував на незаконне будівництво на Алеї Небесної Сотні, яке, за його словами, є недопустимим. Ми вважаємо, що після нашого розслідування і аналізу цих документів, у пана Андрія Садового мали б виникнути запитання до Андрія Павліва, який вважає себе «царем усіх парків» та «власником усіх земель»…