В Офісі Президента та Офісі генерального прокурора звернулися до Національного агентства запобігання корупції з приводу перевірки майнового стану мера Львова Андрія Садового.

Про це стало відомо із офіційної відповіді Інституту моніторингу інфраструктури.

Громадська організація звернулася до правоохоронних органів та Офісу президента з фактами незаконного збагачення сім’ї мера Львова. Приводом для цього стала публічна інформація, в які йшлося, про те, що дружина мера Садового Катерина Кіт-Садова має статки вище своїх доходів. Зокрема у власності дружини Садового 12 земельних ділянок, будинок у Львові, квартири в Києві та Львові, дорогі автомобілі.

Згідно декларації, мер Андрій Садовий живе на одну зарплату. Задекларував  691 479 грн зарплати у Львівській міській раді. Проте його 45-річна дружина є найбагатшою жінкою у Західній Україні. Її статки оцінюються в 25 мільйонів доларів.

Також, за повідомленням ЗМІ, найближчим часом, дружина мера може стати власницею ще однієї ділянки на вулиці Кульпарківській, розміром 4 гектари. За планом, спочатку мерія Львова має знести навчальний заклад який знаходиться на території, а потім перевести ділянку в приватну власність, на дружину Катерину. В подальшому ділянка має бути передана кишеньковому забудовнику «Ріел». За словами експертів з ринку нерухомості, від кожного продажу квадратних метрів компанії «Ріел», 20% отримує Андрій Садовий. Далі, за допомогою «конвертаторів» та «польських друзів» кошти виводяться на офшорні компанії. Експерти оцінюють, що від реалізації нерухомості Андрій Садовий отримав 1 мільярд доларів.

Тому правоохоронні антикорупційні органи мають багато запитань до подружжя Садових.