ВРП звернулася до Служби безпеки України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Департаменту кіберполіції Національної поліції України і Міністерства цифрової трансформації України з проханням вжити невідкладних заходів реагування, визначених законодавством України для якнайшвидшого відновлення роботи офіційного вебсайту ВРП, – ідеться в повідомленні.
У ВРП зазначають, що внаслідок хакерської атаки у ніч проти 14 січня роботу офіційного вебсайту ВРП було призупинено.
Станом на 17 січня 2022 року, робота вебсайту ВРП не відновилася. З огляду на те, що інформація про діяльність ВРП оприлюднюється на її офіційному вебсайті та з метою недопущення призупинення реалізації функціонування судової влади, зокрема щодо формування корпусу суддів та реалізації інших повноважень ВРП, Рада звернулася до усіх державних органів, які уповноважені здійснювати технічний захист інформації, кіберзахист з метою реагування на вказану ситуацію, – ідеться в повідомленні.
Також зазначається, що “до відновлення роботи сайту Вищої ради правосуддя, який суттєво пошкоджено внаслідок кібератаки, що сталася вночі з 13 на 14 січня, порядки денні засідань ВРП та новини будуть розміщуватись на офіційній сторінці Ради у Фейсбуці”.
За інформацією СБУ, загалом було атаковано понад 70 державних вебсайтів, 10 з яких зазнали несанкціонованого втручання. Контент сайтів при цьому змінено не було, а витоку персональних даних не відбулося. Українські інтернет-ресурси від початку російської військової агресії атакуються уже не вперше і навіть не вдруге. Деякі кібератаки були настільки масовими, що увійшли у світові підручники для кіберфахівців.