Президент Грузії зробив ставку на оточення, передає Корупція.Інфо

Популярне: “У масках та в формі без розпізнавальних знаків…”: До будівлі Ради увірвалися 40 бойовиків

Про це екс-заступник генпрокурора України та екс-прокурор Одеської області Давід Сакварелідзе розповів ведучому Сергію Дідковському.

Головним чинником  грузинських реформ Сакварелідзе назвав державну релігію, що сповідувала побудову сучасної розвиненої країни.

За словами гостя студії, перед початком реформ Грузія мала зовсім іншу конструкцію влади, засновану на монолітності, з власною ідеологією.

“На чолі країни стояв президент, який не був бізнесменом. Він не розбирався в офшорних компаніях і заробітках. Натомість знаходив та опирався на людей, які були йому вірні, але не заплямовані корупцією та безкомпромісні”, – підкреслив спікер.

Сакварелідзе погоджується, що прокуратура та суди, можливо, знаходилися під сильним політичним впливом, проте там не було корупції, і вони функціонували на благо громадян.

“Працювали над тим, аби соціальна справедливість і перерозподіл економічних потоків були спрямовані на середній клас, на розвиток кожної людини”, – пояснив він.

Проте навіть при такому згуртованому підході та спільному баченні майбутнього не обходилося без труднощів. Не всі в команді були ідеальні: хтось не встояв перед спокусою, хтось вигорів та здувся. Навіть деякі гарвардські випускники, котрі на хвилі патріотизму поверталися додому будувати нову країну, відмовившись від престижної роботи на Заході, через певний час збирали валізи й їхали назад.

Та все ж переважна більшість реформаторів, які кинули виклик застарілій системі, змогли переламати її і дати поштовх для розвитку, бо бажання побудувати нову успішну країну перемогло і дозволило їм відчути себе частиною чогось великого.