Сьогодні після обіду в поліцію надійшло телефонне повідомлення про те, що в одному з дворів Івано-Франківська вже тривалий час перебуває маленька дівчинка без нагляду дорослих. Дитину у дворі раніше не бачили, а тому небайдужі мешканці багатоповерхівки звернулися за допомогою до поліцейських.

Прибувши за повідомленою адресою, працівники ювенальної превенції застали біля будинку дівчинку, яка, як згодом з’ясувалося, мешкає на цій же ж вулиці, щоправда за кілька будинків від місця, де її виявили. Чотирирічна дитина зуміла показати поліцейським дорогу до її оселі, а там правоохоронці отримали відповіді на запитання, чому дівчатко гуляє містом наодинці.

У квартирі, занедбаній і брудній, був тільки батько дівчинки, який ще тільки оговтувався після вечірньої пиятики зі знайомим. З харчів – скупі залишки чоловічої закуски, що не можуть слугувати їжею для дошкільнятка. Матері не було вдома вже кілька днів.

Крім того, виявилося, що поки батько напередодні увечері заснув після вжитого алкоголю, його компаньйон по випивці забрав дитину та пішов з нею прогулятися. Наразі відомо, що дитина все ж повернулася увечері додому, але це зовсім не цікавило батьків. Фактично маленька дівчинка увесь цей час була надана сама собі.

Після сьогоднішньої події дитину тимчасово передали під опіку бабусі. 31-річного батька дівчинки притягнули до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків.

Надалі працівниками ювенальної превенції буде надано правову оцінку й діям матері, яка також не переймається вихованням ні цієї дитини, ні старшого 14-річного сина.