Законопроект N5318, який передбачає електронне декларування для громадських активістів, є помстою народних депутатів борцям з корупцією. 
Про це заявив політолог Віктор Уколов, розповыдаэ Корупція. Інфо

Експерт вказав на той факт, що ідеї закону прозвучали ще 5 жовтня від народного депутата фракції "Батьківщина" Олександри Кужель, яка цікавилася, за який рахунок живе голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

"На мій погляд, цей законопроект N5318 є просто помстою народних депутатів, які ображені на громадських активістів, змусили показати їх реальні доходи. Сутність Е-декларування в тому, щоб зробити владу прозорою для народу. Спроби переграти все навпаки і пошук сумнівної симетричної справедливості в цьому питанні – є профанацією ідеї", – повідомляє Уколов в блозі на ресурсі Українська правда.

У законопроекті №5318 передбачили зобов'язати заповнити електронну декларацію членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, Національного агентства з питань запобігання корупції, Рахункової палати, а також активістів, які отримують гранти з міжнародних фондів.
нагадаємо, що президент України Петро Порошенко вимагає у декларантів пояснити походження величезних сум грошей.