1

Фракція Самопоміч заявила про готовність допомогти новоствореній коаліції ухвалити рішення про обрання нового прем’єр-міністра.

"Фракція Самопоміч – вітає той факт, що вже ніхто не має сумнівів у необхідності змінити нинішній склад Уряду. Таке усвідомлення могло б запобігти політичній кризі ще 16 лютого під час “недовідставки” Уряду. Сьогодні ж будь-який новий Уряд є шансом на вихід з глухого кута рукотворної політичної кризи та еволюційний розвиток політичної системи", – йдеться у офіційній позиції фракції щодо урядових перемовин, інформує Корупція Інфо

При цьому представники фракції нагадують, що умовами, за яких Самопоміч готова долучитися до формування нового Кабміну, є обрання неполітичного Генпрокурора, формування нового складу ЦВК, і прийняття закону про вибори на пропорційній основі з відкритими списками.

Так, у Самопомочі наголосили, що серед фракцій потенційної коаліції немає розуміння того, що будь-який очільник Кабміну приречений бути неуспішним за умови постійної загрози нової політичної кризи та дострокових виборів. Саме через це депутати не сприймають як необхідність новий закон про вибори до парламенту за пропорційною системою з відкритими списками, нову ЦВК та ідею неполітичного Генпрокурора. Натомість небажання коаліції прийняти новий закон про вибори в Самопомочі називають загрозою українським реформам та державності.

Представники політичної сили також додають, що засмучені спробами колег у парламенті сховатися від відповідальності за неспроможність підтримати ідею уряду незалежних, “нічиїх” людей.

"Прикрим є те, що фракція Самопоміч, залишаючись в опозиції, виявилася єдиною фракцією, яка готова була підтримати технократичний Уряд на чолі із Наталею Яресько", – наголошують вони.