За даними Нацради з телебачення, на загальнонаціональних телеканалах тільки протягом тижня з 29 вересня по 5 жовтня кандидати в депутати розмістили більше 47 годин реклами

За даними кандидата в депутати Анжеліки Лабунської, хвилина реклами на каналі ICTV коштувала 124 тис. грн., На «Інтері» – 138 тис. грн., На СТБ – 190 тис. грн., На «П'ятому каналі» – 33 тис. грн .

Денис Терещенко, генеральний директор інформаційно-аналітичного агентства «Контекст-Медіа», каже, що за останні шість тижнів виборчої кампанії різко зріс рівень згадуваності деяких політсил у ЗМІ.

У партії «Самопоміч» – в 19 разів, у Народного Фронту – в 17 разів.

Найбільш активно агітував за себе НФ – 12 годин, на другому місці БПП – 9,5 годин. Слідом ідуть «Опозиційний блок» і «Батьківщина» – по 7,5 годин.

І якщо 100 хвилин рекламного часу на телебаченні (на семи провідних телеканалах країни), в середньому, коштує 12 млн. грн., то партії і блоки тільки в тиждень витрачали 149 млн. грн.

«Телеканали кинулися розміщувати політичну рекламу, навіть знімаючи комерційну. За чотири тижні виборів вони заробили близько 17% від свого річного прибутку», – підраховує партнер Інституту Медіа Аудиту Михайло Страшний.

Втім, точні суми своїх рекламних бюджетів партії, як правило, не розголошують. Приблизні цифри назвали тільки в БПП – у них бюджет складе 63 млн. грн., І в партії «Самопоміч» львівського мера Андрія Садового – близько 35 млн. грн.

 

Читай найсвіжіші новини про Львів

 

Джерело: Коментарі