Помічник із прав людини генерального секретаря Організації Об'єднаних Націй Іван Шимонович повідомив, що фахівцям ООН з прав людини заборонили проводити дослідження на території Криму.

"Моніторингова група зверталась з проханням відкрити офіс у Криму, але дозволу від тамтешньої влади не отримала", – зазначив він.

Шимонович пояснив, що експерти ООН збирають інформацію щодо ситуації у Криму із розповідей очевидців та інформації із ЗМІ.

"У нашому новому звіті з порушень прав людини на сході України ми даємо картину і щодо Криму", – зазначив він.

За словами експерта, у Криму і далі тривають утиски і дискримінація українських громадян, кримських татар та інших меншин. 

Він зазначив, що кримчани і далі скаржаться на дії так званих "сил самооборони".У звіті ООН з прав людини йдеться про те, що за останній місяць з Криму на материкову Україну виїхали понад 2800 осіб, у результаті чого кількість внутрішніх переселенців з АРК перевищила 16 тисяч осіб.

Нагадаємо, кількість біженців з Криму і Донбасу станом на ранок 28 серпня становить 194 тис 413 осіб.

Російські військові досі утримують під своїм контролем територію в районі села Стрілкове Херсонської області, яке захопили перед проведенням незаконного референдуму в Криму.

27 серпня у анексованому Криму чоловіків, які отримали паспорт громадянина Російської Федерації, зобов'язали з'явитися до місцевих військкоматів "для перевірки облікових даних".

Джерело: iPress