Поразка президента Петра Порошенка на виборах голови держави навесні 2019 року є наслідком особливостей його особистості, вважає екс-голова СБУ Ігор Смешко.

Про він заявив в ефірі Радіо НВ.

“Фактично те, що сталося – крах його [Порошенка] кар’єри як президента – це віддзеркалює те, що в нього сидить всередині: самозакоханість, самовпевненість і бажання підібрати особисто відданих і керованих людей замість професіоналів. Це виливається в отакі катастрофи для держави і для нього”, – заявив Смешко, голова всеукраїнської громадської організації Сила і честь та однойменної партії.

На думку колишнього очільника СБУ, неможливо “підбирати особисто відданих, а вимагати від них як від професіоналів”.

Так він відповів на запитання ведучого про те, яким може бути майбутнє Порошенка.

“Я не астролог, але я до певної міри знаю портрет діючого президента. Він для мене не був загадкою і в ті часи, коли я керував розвідувальними органами нашої держави. І я жодних ілюзій стосовно нього не мав і раніше”, – зазначив Смешко, нагадавши про Порошенка як про члена команди Ющенка, який “проявив себе і після першого Майдану”.

Також, Смешко дав політичну оцінку міністру внутрішніх справ Арсену Авакову і представнику України в ТКГ Євгену Марчуку.

Як зазначив Смешко в інтерв'ю Радіо НВ, Аваков є політично призначеною особою, однак останні дії міністра свідчать про те, що "для нього державність – не порожнє слово".

Коментуючи діяльність Євгена Марчука, екс-голова СБУ назвав його професіоналом.

"Пан Марчук – це професіонал найвищого рівня. До нього першого потрібно було би прийти новообраному президенту і запропонувати йому найкращі умови для реалізації його знань, досвіду", – зазначив Смешко.

Він додав, що в межах переговорів в Мінську проти Марчука "стоїть армія", однак він "утримує позиції".

Окрім того, Смешко назвав "дуже позитивною" роль журналіста Дмитра Гордона в його виборчій кампанії.

"Безумовно, він зіграв дуже позитивну роль. Крім Дмитра Гордона, фактично, у нас не було виходу на засоби масової інформації національного рівня".

За словами Смешка, він знайомий з Гордоном багато років, проте зустрічалися вони раз на рік – під час святкувань днів народження журналіста.

Екс-кандидат в президенти підтвердив, що Дмитро Гордон не збирається йти в політику, проте зазначив, що той міг би бути "не гіршим членом парламенту".