У понеділок, 21 вересня, представники країн Євросоюзу обговорюють введення санкційного тиску на режиму Олександра Лукашенка в Білорусі. Кілька держав несподівано виступили проти відповідного рішення з певних причин.

Про це відомо з посиланням на журналіста “Радіо Свобода” Рікарда Йозвяка.

За його словами, не підтримують оперативного введення рестрикцій представники Швеції та Фінляндії.

“Судячи з усього, Швеція і Фінляндія поки що проти санкцій проти Лукашенка. Схоже, Швеція, яка головуватиме в ОБСЄ наступного року, все ще хоче мати з ним канал зв’язку”, — пояснив Йозвяк.

Передбачається, що 21 вересня — це день зустрічі міністрів закордонних справ країн співдружності на платформі Ради Євросоюзу.

Міжнародна спільнота обурилася приголомшливими фальсифікаціями на виборах президента в Білорусі, за підсумками яких Центрвиборчком оголосила перемогу Лукашенка з 80% голосів. Мільйони білорусів по всій країні понад місяць виходять на протести, силовики вдаються до найбільш жорстокої реакції — тисячі активістів зазнали тортур, арештів та іншого роду репресій за свою громадську позицію.

Раніше санкції проти режиму Лукашенка блокував Кіпр, уряд країни хотів, аби співдружність ввела рестрикції проти Туреччини — за нібито протизаконні роботи з видобутку ресурсів у Середземному морі.