Швейцарія введе проти Росії аналогічні з ЄС санкції.

Швейцарія, нейтральна держава, введе такі ж санкції проти Росії, які затвердив Європейський Союз. 

Про це повідомило агентство Reuters.

“У зв’язку з військовим втручанням Росії в Україні, що триває, Федеральна рада 28 лютого прийняла рішення про затвердження пакетів санкцій, введених ЄС 23 і 25 лютого”, — йдеться в повідомленні швейцарського уряду.

Також Швейцарія запровадила фінансові санкції проти президента Росії Владіміра Путіна, прем’єр-міністра Міхаїла Мішустіна та міністра закордонних справ Сергєя Лаврова, які набули чинності негайно.

Швейцарія, крім того, закриє свою небо для російських літаків.

“Швейцарія підтверджує свою солідарність з Україною та її народом; вона доставлятиме гуманітарну допомогу людям, які втекли до Польщі”, – заявив уряд.

Також держава нагадала про свою пропозицію виступити посередником у суперечці.

Швейцарія намагалася зберігати свій традиційний нейтралітет, одночасно засуджуючи війну Росії, що, за її словами, могло зробити її потенційним посередником у переговорах між Україною та РФ. Але вона зіткнулася зі зростаючим тиском, після чого вирішила стати на бік Заходу і схвалити покарання для Москви.

Окрім цього, Австрія, відповідно до свого нейтрального статусу, надішле Україні нелетальне військове спорядження, пальне, а також виділить 15 млн євро для організації допомоги постраждалим від війни.

Про це повідомляє Die Presse.

Після того як президент Росії Владімір Путін привів свої ядерні сили в бойову готовність, канцлер Австрії Карл Нехаммер скликав чергове засідання кризового кабінету. Ситуація в Україні непередбачувана, сказав він згодом.

“Тому ми зробимо все можливе, щоб захистити австрійців і якнайкраще підготувати нашу країну до будь-яких наслідків погіршення ситуації” – сказав він.

Але перш за все, за його словами зараз мова йде про гуманітарну допомогу на місцях, яку Австрія зобов’язалася надавати як нейтральна держава.

“Тому Австрія надасть шоломи та захисне спорядження для цивільних сил, а також забезпечить постачання палива в рамках іншого пакету допомоги”, – заявив він.

Міністр оборони Клаудія Таннер сказала:

“Ми вирішили підтримати Україну нелетальним військовим спорядженням в рамках Європейського фонду миру”. Всього в Україну планується доставити 10 тис. шоломів і 100 тис. літрів пального.

Крім того, ще 15 мільйонів євро мають надійти з Фонду зовнішньої допомоги Міністерства закордонних справ для надання допомоги гуманітарним організаціям України. “Ми не залишимо українське населення напризволяще в ці важкі години”, – сказав віцеканцлер Вернер Коглер.

Австрія вже відправила в Україну медичні товари та засоби гігієни для екстрених служб, повідомив канцлер. Крім того, з неділі, 15:00, для російських літаків закрито повітряний простір.

“Ми робимо все, щоб показати Путіну, що ми не приймаємо його військове вторгнення в Україну”, – сказав він.