Велика Британія наполягає, що партнери мають оголосити нову хвилю санкцій і зупинити потік грошей із Заходу до путінської воєнної машини.

Про це глава Міністерства закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс заявила на спільній з українським колегою Дмитром Кулебою пресконференції у Варшаві.

Трасс наголосила на відповідальності Британії і партнерів за посилення підтримки України, що означає більше озброєння і більше санкцій.

«Пізніше цього тижня (зберуться – ред.) глави МЗС країн «Великої сімки» і НАТО. Ми маємо оголосити нову хвилю санкцій. Реальність полягає в тому, що гроші течуть із Заходу до путінської воєнної машини. Це має припинитися. У Брюсселі я працюватиму з нашими партнерами з тим, щоб піти далі, за що виступає Дмитро», – поінформувала міністерка.

Вона зазначила, що йдеться про заборону входження російських кораблів у порти, вирішення питання з російськими банками, вихід з нових індустрій, які живлять військовий бюджет путіна, і погодження чіткого графіка, аби позбутися “нашого імпорту російської нафти, газу і вугілля”.

Трасс також наголосила на необхідності надання Україні озброєнь.

«Британія постачає більше, включно з антитанковою зброєю нового покоління ракет Javelin, ракетними комплексами Starstreak», – сказала міністерка.

Глава британської дипломатії підкреслила, що не має бути жодної мови про зняття санкцій, поки російські війська в Україні і російська загроза нависає над Європою.

«Нам потрібно побачити, як путін відводить війська. Нам потрібне відновлення повної територіальної цілісності Україні, нам потрібно побачити припинення здатності росії до подальшої агресії. Нам потрібен план з відновлення України і здійснення правосуддя у Міжнародному кримінальному суді», – сказала Трасс.

Також,  міністр закордонних справ Японії Йосімаса Хаясі заявив про шок від злочинів, скоєними росіянами поблизу Києва, і запевнив, що Токіо не залишатиметься осторонь і разом з цивілізованим світом виступає за жорсткі санкції проти москви.

“Ми вважаємо, що російський напад є порушенням міжнародного права і спробою в односторонньому порядку змінити статус-кво за допомогою сили”, – підкреслив глава МЗС Японії.

На його переконання, міжнародне співтовариство має відреагувати на це “рішуче і згуртовано”.

Хаясі зазначив, що Японія не вдаватиме, що ця ситуація її не стосується.

“Ми хочемо співпрацювати з нашим стратегічним партнером Польщею для захисту вільного і відкритого світового порядку. Одним з елементів цих дій будуть жорсткі санкції проти Росії”,- підкреслив глава МЗС Японії.

Окрім того, міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау підкреслив, що Варшава цінує зусилля Токіо у питанні протидії російській агресії проти України, зокрема у контексті надання Києву матеріальної та гуманітарної підтримки. За його словами, позиція Японії може бути прикладом для інших країн.