Прем’єр-міністр Бельгії Александр де Кроо вважає, що після шостого пакета санкцій проти РФ ЄС має взяти паузу в запровадженні нових обмежень.

Про це він сказав у вівторок перед початком зустрічі в рамках дводенного саміту ЄС.

“З точки зору Бельгії останній пакет є великим кроком вперед, і я думаю, поки ми повинні взяти паузу. Дайте запрацювати цьому пакету. Вплив нафтового ембарго на Росію значно більший, ніж у випадку газу. Щодо газу шлях значно складніший”, – сказав де Кроо, відповідаючи на запитання щодо можливого сьомого пакета санкцій і ймовірної заборони російського газу.

“Тому це важливий крок. Давайте зупинимось на хвилину і подивимось на вплив”, – додав він, зазначивши, що запровадження нафтового ембарго стало перемогою для всього ЄС, у яку ніхто не вірив.

Раніше глава МЗС Дмитро Кулеба заявляв, що країни ЄС висловили готовність розпочати підготовку сьомого пакета санкцій проти Росії, як тільки буде затверджено шостий пакет.

“Я ціную готовність всіх держав-членів, які висловили готовність розпочати роботу над сьомим пакетом санкцій, як тільки буде прийнятий шостий пакет. Це надихає” – сказав Кулеба.

Міністр розповів, що представив міністрам закордонних справ низку пропозицій, які санкції можуть увійти до сьомого пакету.

“Одну з цих опцій може бути підсумовано в трьох словах: вбийте російський експорт. Коли поглянемо на структуру економіки, то бачимо, що поки Росія експортує свій газ, нафту та інші товари, такі як залізні та інші матеріали, вона матиме гроші для продовження війни” – зазначив Кулеба.

“Щоб зупинити російську військову машину, ми повинні позбавити Путіна грошей. Це те, що його турбує: гроші і владя, якщо ми заберемо його гроші, йому залишиться влада з порожніми кишенями. Це справді єдиний шлях зупинити війну: позбавити його доходів” – наголосив він.

Окрім того, Європейський Союз подолав опір кількох держав-скептиків та ухвалив політичне рішення про запровадження нафтового ембарго проти Росії.

Про це оголосили в ніч на вівторок президент Європейської ради Шарль Мішель та президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Шарль Мішель підкреслив, що рішення ухвалене консенсусом, тобто об’єднало усі держави ЄС. Як відомо, Угорщина до останнього опиралася запровадженню такої заборони, але на особистій зустрічі Євроради дала на неї згоду.

“Ми хочемо зупинити російську машину війни, зупинити фінансування російської агресії за допомогою тиску на Кремль, і сьогодні Європейська рада погодила шостий пакет санкцій, який включатиме також заборону на імпорт нафти з РФ з тимчасовим винятком для трубопровідних постачань”, – повідомив Мішель.

За його словами, навіть з цим винятком нафтове ембарго буде болючим для РФ, бо “відразу зачепить 75% російського нафтового експорту в Європу та 90% – до кінця року”.

Урсула фон дер Ляєн також підкреслила, що частина ембарго не набуває чинності невідкладно.

“Рада ЄС тепер зобов’язана фіналізувати рішення, яке зупинить 90% російського нафтового експорту до ЄС до кінця року. І ми невдовзі повернемося до питання 10 %, які лишилися”, – пояснила вона. За процедурами ЄС, рішення саміту мають бути юридично впроваджені окремими рішеннями Ради ЄС, які деталізують процедуру набуття чинності.

Необхідно зауважити, що нафтопровідна нафта становить 30%, а не 10%, імпорту до ЄС. Однак дві держави Євросоюзу, що отримують російську трубопровідну нафту, Польща та Німеччина, погодилися добровільно зупинити також і ці постачання. “Це дає нам впевненість, що постачання північною гілкою нафтопроводу “Дружба” зупиниться до кінця року”, – заявила фон дер Ляєн.