Введення Російською Федерацією санкцій проти низки українських громадян та юридичних осіб узгоджувалося з українською стороною, вважає бізнесмен, екс-голова Дніпропетровської облдержадміністрації Ігор Коломойський.

"Мені здається, цей список редагувався на Банковій (в Адміністрації президента). Можу сказати, хто входив до редакційної колегії, яка працювала з цим списком: Порошенко, Рожкова, Пасенюк, Кононенко, листоношею працював Медведчук. 

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Порошенко особисто викреслив мене, давнього ворога Путіна, зі списку, щоб показати нашим американським партнерам, що я нібито став агентом Кремля!" – заявив Коломойський УНІАН у відповідь на питання, чому його немає в списку санкцій Кремля.

Також, на його думку, це пояснює входження до списку санкцій РФ активів бізнесмена Віктора Пінчука.

"У список потрапив особисто Віктор Пінчук і багато його активи – медійна компанія StarLightMedia, не найбільший банк Кредит-Дніпро та інші. На мій погляд, це викликано тим, що відносини Порошенка і Пінчука зіпсувалися, про що говорять регулярні наїзди на адресу останнього зі строни Банкової та Інститутської", – зазначив Коломойський.

Додамо, що за словами політога Дмитра Давидюка, введенням санкцій проти українських політиків російська влада намагається "грати в гру",  розставляти фігурки.

"Цей список швидше схожий не на санкційний список, а на намагання повпливати на внутрішньополітичну ситуацію. Когось спеціально дістали з нафталіну і сказали: "це наш найбільший ворог". Інших навпаки: хто хотів би туди потрапити – не внесли. Це така гра. Кремль намагається бути активним учасником президентської виборчої кампанії, тому розставляє фігурки так, як йому подобається.

Чи вплине це на політиків? Ні, їм це за честь. Це медіа-привід бути згаданим. Бізнес за чотири роки мав подумати про диверсифікацію і шукати нові ринки. Із окупації Криму та Донбасу було зрозуміло, що це не надійний торговий партнер.

Один із найгірших моментів – це політики, чий бізнес потрапив під санкції. Вони тепер будуть залежні від Кремля та його ставлеників. За свої гроші будуть переживати більше, ніж за власний імідж і долю України", – сказав Давидюк.