Підозрюваній у підготовці теракту Надії Савченко можуть призначити операцію на коліні.

Про це вона розповіла на судовому засіданні.

"Я і так очікувала цей огляд, щоб довідатися, потрібна мені операція чи ні, вже місяця півтора. Це операція на коліні, але я не знаю, чи буде вона потрібна. Сподіваюся, що не знадобиться", – сказала нардеп.

Однак вже згодом вона заявила, що без медичної допомоги обійтися не зможе. 

"Мені дійсно потрібно 2 операції, це стара травма, це з армії, у коліні. Одна на меніску, одна через розрив хрестовидної зв'язки. Через брак рухів у СІЗО пішло запалення. Я не маю змоги поставити тренажери, які порекомендували лікарі. Вони навіть до моєї камери не влізуть. Напевно, поки що я буду терпіти біль. Нічого, не вперше", – написала нардеп.

Водночас лікарі не радять оперуватись в ізоляторі, оскільки реабілітаційний період триватиме від 6 до 9 місяців. Наразі вони порадили їй займатись на тренажерах.

Водночас, навіть, якщо нардепа відправлять на відновлення у лікарню, остаточно отримати свободу вона не зможе. Зокрема таку думку підтримує і політолог Руслан Бортник.

За його словами, народний депутат Надія Савченко має шанс вийти з СІЗО  лише після президентських виборів.

"Зараз шанси Надії Савченко вийти під домашній арешт чи особисте зобов'язання дуже низькі. Випустити її означає частково чи в повній мірі визнати невинуватість. Скоріш за все арешт триватиме до президентських виборів у 2019 році. Далі усе залежить від їх результату. Якщо переможе хтось із конкурентів Петра Олексійовича, вона може вийти під заставу чи зобов'язання".

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Якщо Петра Порошенка переоберуть на другий термін, розгляд справи Савченко переноситимуть до закінчення парламентських виборів, вважає експерт.

"Це пояснюється тим, що Савченко може стати учасницею якогось партійного списку. 

Вона досі залишається на слуху і має високу впізнаванність. Входить у десятку українських політиків, про яких люблять згадувати медіа. Не виключаю, що такі партії, як "За життя" чи частини "Опоблоку", включать її до свого списку і будуть використовувати в образі певної Жанни д'Арк".