Рік тому, 16 березня 2018-го року, регламентний комітет Верховної Ради отримав подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Надію Савченко. 

Зараз вона знаходиться у Лук'янівському слідчому ізоляторі. Нещодавно її перевели туди з Чернігова, де суд мав розгляд її справу по суті.

За інформацією Генпрокуратури, Надія Савченко та керівник громадської організації "Офіцерський корпус" Володимир Рубан нібито готували теракт у парламенті.

У яких умовах перебуває нардеп і які плани на майбутнє має розповідає її сестра Віра Савченко.

"Надія перебуває у Лук'янівському СІЗО. У камері із жінкою. Там немає ніяких умов – є тільки туалет, душ відсутній. Наглядачі ставляться добре. Це "чорна" тюрма – там живуть по своїм розумінням, не працює статут. Є "червоні", де все більш дисципліновано. До Надії у Лук'янівці ставляться з повагою, питають за кого голосувати.

Лук'янівське СІЗО – це розбрат і шатання. Там у всіх є телефони, окрім Надії. Є заборонені речі, всім дозволяють бачитись з рідними. Мені, щоб побачитись із сестрою, доводиться вибивати дозволи, пояснювати, що вона народний депутат. 

Нам з третьої спроби дозволили побачення не через скло, а в слідчому кабінеті, щоб підписати документи. Маму – через скло. Пускають тільки родичів і адвокатів.

В ізоляторі немає бібліотеки. Книги не передають. Надія просила у начальства пропускати книги. Але відповідальна людина зараз у відпустці, листи не ходять. Їжу передавати дозволяють. В'язні часто харчуються тільки з передач. Якщо варять борщ, то кладуть туди м'ясо курки, яка померла своєю смертю. Це викликає блювання. Знаю зі слів людей, які там перебувають. Хоча Надія ніколи не скаржиться.

Не відомо, який суд розглядатиме справу. Бо вчора судді взяли самовідвід. Вони були зайняті, могли почати розглядати справу десь у травні. Знову має бути розподілення і Надію можуть відправити далеко від Києва. Жоден суд не хоче брати справу. Через вибори про сестру почали забувати".

Як відомо, Савченко інкримінують вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, підготовку до терористичного акту, сприяння терористичній організації та незаконне поводження зі зброєю.

Згодом справу Савченко і Володимира Рубана перевели до Чернігова, але судді взяли самовідвід. Востаннє Верховний суд переніс розгляд справи до Солом'янського районного суду міста Києва.