Народний депутат Надія Савченко має шанс вийти з СІЗО після президентських виборів. Про це розповів політолог Руслан Бортник.

"Зараз шанси Надії Савченко вийти під домашній арешт чи особисте зобов'язання дуже низькі. Випустити її означає частково чи в повній мірі визнати невинуватість. Скоріш за все арешт триватиме до президентських виборів у 2019 році. Далі усе залежить від їх результату. Якщо переможе хтось із конкурентів Петра Олексійовича, вона може вийти під заставу чи зобов'язання".

Популярне: Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

Якщо Петра Порошенка переоберуть на другий термін, розгляд справи Савченко переноситимуть до закінчення парламентських виборів, вважає експерт.

"Це пояснюється тим, що Савченко може стати учасницею якогось партійного списку. Вона досі залишається на слуху і має високу впізнаванність. Входить у десятку українських політиків, про яких люблять згадувати медіа. Не виключаю, що такі партії, як "За життя" чи частини "Опоблоку", включать її до свого списку і будуть використовувати в образі певної Жанни д'Арк".

Додамо, народний депутат 37-річна Надія Савченко вже шість місяців перебуває під ареш­том. Її тримають у слідчому ізоляторі Служби безпеки України.

4 вересня Шевченківський райсуд Києва залишив Савченко під вартою до 30 жовтня. Її готові взяти на поруки 33 людини.

— Шанси Надії Савченко вийти під домашній арешт чи особисте зобов'язання дуже низькі, — каже політолог.

Крім того, зараз нардеп вийшла з голодування, потребує лікувати колінний суглоб, меніск та зуби.

Про це розповіла сестра Надії Віра Савченко.

"Колінний суглоб вилетів, вимагає операції, полетів меніск. Нещодавно робили МРТ. Буду консультуватись із позаштатним лікарем. Нещодавно випав зуб, другий потребує лікування. Надія вже не голодує, але важить 65-68 кг. Не набирає ваги. Вживає тюремну їжу. Умови перебування в СІЗО не змінюються. Телевізор приймає тільки два канали. Туалет зливається поза камерою, потрібно просити змити. Душ раз на тиждень, гарячої води немає.

Сказали, що до грудня зроблять вирок. Те саме, що і в Росії. Дозволяють побачення зі мною, матір'ю, помічниками. Навіть приходять українці, які хочуть на прийом до нардепа. Пускають переважно жінок, чоловіків бояться. Люди приїздили з Житомира, Херсону".