Народний депутат Надія Савченко, яка звинувачується в організації держперевороту, заявила про необхідність “поділити” Азовське море між Україною і Росією.

За словами Савченко, моряки що потрапили в полон в результаті агресії Росії на Азовському морі, зможуть вийти на свободу не раніше, ніж вирішиться територіальна суперечка.

“Але я думаю, що в світовій політиці зараз менше схильності допомогти Україні швидко вирішити це питання дієвими методами, зокрема санкціями або конкретним тиском. Хлопці потрапили. Сподіваюся потрапили не на п’ять років, але до того, поки не вирішиться ситуація саме з правовим полем Керченської протоки і відкритих вод”, – пояснила нардеп.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Проте не всі сприйняли таку заяву однозначно. Більшість коментаторів, заявили, що не потрібно нічого ділити, адже це наша територія, і Росії взагалі тут не місце.

Варто зазначити, що у минулому  2018 році позафракційний нардеп Надія Савченко кожного місяця отримувала з державного бюджету по 35 240 грн як відшкодування витрат, пов'язаних із виконанням депутатських повноважень.

Перебуваючи під арештом, позафракційний народний депутат Надія Савченко отримувала кошти як відшкодування витрат, пов'язаних із виконанням депутатських повноважень. Про це 10 січня повідомили УНН в апараті Верховної Ради України.

Зазначено, що із січня до грудня 2018 року Савченко щомісяця отримувала по 35 240 грн із державного бюджету як відшкодування таких витрат. Тобто загалом держава їй виплатила приблизно 423 тис. грн.

Заробітну плату їй виплачували в січні, лютому й березні 2018 року. У січні вона отримала 33 561,90 грн, у лютому – 35 240,00 грн, а в березні – 15 018,96 грн.

Із квітня й до кінця 2018 року заробітну плату Савченко не виплачували, підкреслили в апараті ВР.

Нагадаємо. 22 березня 2018 року Верховна Рада позбавила нардепа Савченко недоторканності і дала дозвіл на її затримання й арешт. 23 березня суд заарештував депутата без права застави.

Савченко підозрюють у підготовці терористичного акту, змові з метою насильницького повалення конституційного ладу, підготовці до посягання на життя державних діячів.

Генеральний прокурор Юрій Луценко стверджував, що Савченко і глава "Офіцерського корпусу" Володимир Рубан планували "широкомасштабні терористичні атаки" в центрі Києва. Із цією метою вони нібито домовилися про постачання зброї з колишнім ватажком бойовиків "ДНР" Олександром Захарченком.

18 грудня суд продовжив арешт Савченко ще на 60 діб.