сбу

Міський голова Львова Андрій Садовий звернувся до Служби безпеки України у Львівській області та в прокуратуру щодо скандального будівництва на вул. Варшавській-Сосновій. Там Львівське обласне кооперативне міжгосподарське об'єднання з агропромислового будівництва «Львівоблагропромбуд» розпочало будівництво триповерхового багатоквартирного житлового будинку з підземним паркінгом. Проте, як стало відомо з інтернет-ресурсів, забудовник планує звести багатоквартирний житловий будинок більше 10-ти поверхів.

Вказані дії містять ознаки кримінального правопорушення, які підлягають кваліфікації за ст. 190 КК України. Враховуючи це мер Львова просить провести перевірку за наведеними фактами. У випадку встановлення наявності підстав – розпочати досудове слідство за вчинення дій, які мають ознаки складу злочину, – йдеться у листах, адресованих прокурору Львівської області Роману Федику та начальнику Управління СБУ у Львівській області Віктору Андрейчуку.

«Є дуже багато скандальних забудов через те, що держава розірвала координацію і архбудконтроль не є у підпорядкуванні міста. Дуже важливо, щоб мешканці міста Львова не вступали в злочинні угоди із забудовниками, які продають повітря», – підкреслив мер Львова Андрій Садовий.

Також, як додала начальник юридичного управління ЛМР Гелена Пайонкевич, міська рада звернулася до ГУ НП у Львівській області з проханням перевірити будівництво на вул.Варшавській-Сосоновій, а також у ДП «Укрдержбудекспертиза» – надати інформацію, чи було проведено експертизу проекту будівництва багатоквартирного жилого будинку та чи відповідає погоджений проект будівництва містобудівним умовам та обмеженням забудови земельної ділянки.