kjh

Співробітники Служби безпеки України (СБУ) у Дніпропетровську припинили діяльність конвертаційного центру із загальним обігом у 300 млн гривень. Про це йдеться у повідомленні прес-служби СБУ, передає Корупція.Інфо.

Як зазначається, двоє мешканців Дніпропетровська зареєстрували низку фіктивних фірм для надання "послуг" з мінімізації податкових платежів та переведення коштів у готівку на підставі безтоварних операцій. Клієнтами конверту були майже сто банківських структур та підприємств регіону.

"Готівка знімалася кур’єрами у банківських відділеннях та передавалася замовнику. Залежно від типу фінансової оборудки відсоток організаторів конверту становив від 4,5 до 11%. За попередніми даними, загальний обсяг коштів, "відмитих" через конвертцентр у 2015-2016 роках, сягав майже триста мільйонів гривень", – йдеться у повідомленні.

Як повідомляється, під час обшуків в офісному приміщенні, машинах кур’єрів та за місцем проживання організаторів співробітники СБУ  вилучили понад 1 млн гривень. Правоохоронці також виявили бухгалтерську документацію та печатки фіктивних підприємств, комп’ютерну техніку з доказами проведення фіктивних операцій. Проводиться перевірка банківських рахунків, які використовувалися конвертаційним центром.

"Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 358 Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до фінансової оборудки", – йдеться у повідомленні.