1

Службу безпеки України просять притягнути до відповідальності осіб, причетних до виготовлення та поширення у Рівненській області антидержавницьких брошур, у котрих містяться заклики до сепаратизму.

Про це повідомляє прес-служба ВО "Свобода", інфорує Корупція Інфо

Зазначено, що відповідний запит до СБУ спрямовано за ініціативи "свободівців" сесією обласної ради 11 березня під час чергового засідання.

Повідомляється, що на території Гощанського району Рівненської області священнослужитель Української православної церкви (Московського патріархату) під час проведення служби поширював серед вірян і жителів району брошури під назвою "Київський патріархат: дійсні факти про недійсну церкву".

"У брошурі розповідається про російсько-українську війну, котру видавці називають громадянською війною та звинувачують у її виникненні націоналістів і представників Української православної церкви Київського патріархату", – йдеться в повідомленні.


"Також в одній із комунальних газет Гощанського району розміщена стаття під назвою "Церковнослов'янська – богонатхненна мова українського православ'я", зміст котрої направлений на розпалювання міжконфесійної ворожнечі та містить у собі ознаки сепаратизму", – вважають у політсилі.

Там також переконані, що ці матеріали несуть пряму загрозу національній безпеці та територіальній цілісності України, тому вимагають від начальника обласного Управління СБУ взяти розслідування під особистий контроль, а осіб, причетних до виготовлення та поширення сепаратистських матеріалів, притягнути до відповідальності.

Нагадаємо, нещодавно суд у Чернігові засудив до 5 років сепаратиста за антиукраїнські заклики.