366553267

 

СБУ зареєструвала кримінальне провадження за ст. 110-2 ч. 2 Кримінального кодексу України (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади) у зв'язку з організацією мітингів 22-24 квітня, передає Корупція.інфо з посиланням на LB.ua/

Було задокументовано спроби зловмисників тиску на владу з наступною її дестабілізацією і захопленням.

Зокрема, було зафіксовано, що ними фінансувалися і забезпечувалися прибуття в столицю і участь в акціях провокаторів, а також інших зловмисників.

"У зв'язку з тим, що протягом 22-24 квітня службові особи (менеджмент) окремих приватних вугільно-видобувних компаній України, керуючись корисливими корпоративними інтересами, а також з метою тиску на органи державної влади організували фінансування акцій протесту в Києві, поєднаних з блокуванням роботи органів державної влади і управління, слідчі СБУ зареєстрували кримінальне провадження за ст. 110-2 ч. 2 Кримінального кодексу України", – сказано в повідомленні.

Частиною два статті 110-2 КК передбачено покарання за фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади. Цей злочин карається позбавленням волі на строк від від п'яти до семи років.

У рамках цього кримінального провадження оперативні та слідчі підрозділи проводять допити, обшуки і затримання.

СБУ викликала на допити менеджерів однієї з енергетичних корпорацій і долучила до справи оприлюднені народним депутатом Мустафою Найємом матеріали.

"Затримуються також "кур'єри", які доставляли до Києва готівку від екс-прем'єр-міністра України Миколи Азарова для фінансування акцій "білих хусток", які намагалися приєднатися до акцій шахтарів", – стверджує СБУ.

Контррозвідка і слідчі СБУ продовжують збирати докази, що свідчать про причетність до дестабілізації ситуації в Києві спецслужб країни-агресора, які цинічно ляльководили порушниками у столиці.