У російській соціальній мережі Вконтакті на сторінці "Львівської народної республіки" з'явилося відеозвернення двох чоловіків у масках зі зброєю, які називають себе справжніми партизанами імені Кузнєцова, а українські спецслужби нібито затримали невинних переселенців, а не їхніх поплічників. Однак фахівці називають це відео грубо зліпленою фальшивкою. 

"Якщо вони самі називають свою діяльність підривною – це дурниця. Ніхто сам себе не буде називати бандитом та вбивцею. Вони кажуть, ось на столі зброя, яку ми викупили у ваших "правосєків", яка була захоплена під час погромів і одночасно показують автомати з підствольними гранатометами, і систему вогню "Муха". Але під час погромів львівської міліції не пропало жодної "Мухи" і жодного автомата з гранатометами, тому що у львівській міліції їх не було", – пояснив журналіст-криміналіст Микола Савельєв.

У відеозверненні кузнєцовці розповіли, що купили зброю, яку тримають у руках, у львівського "Правого сектору". Проте у "Правого сектора", який воює на сході України, немає запасів зброї. Держава їх не озброює. Тож фахівці кажуть, що це відео – фейк. 

"Щоб зберегти у трофей зброю, ніхто не має права вивозити її за межі АТО. Наші хлопці не отримують ні озброєння, ні спорядження від держави. Все завдяки волонтерам, тому зброю, яку здобули в боях, вони би її ні за які гроші не продали, навіть, якби їм таке і пропонували", – розповів член політради "Правого сектору" Віталій Сергатюк.

Також сепаратисти у відеозверненні кажуть, що гранатами, які знайшли СБУшники під час затримання "Банди Кузнєцова", здатні лише рибу глушити.

Натомість, експерти іншої думки. Граната Ф-1 має зону ураження у 200 метрів. На відео виглядає, що у руках самозванців нібито справжні автомати Калашникова і гранатомет, однак все це може бути звичайним муляжем.

У львівській СБУ певні, що 6 листопада затримали справжніх терористів, які називали себе "Загоном імені Кузнєцова". Саме вони готували серію терактів у Львові за інструкціями російських спецслужб. 

"Усі затримані є мешканці Львівщини. Жодної одиниці зброї під час Ночі гніву, про яку йдеться на відео, не пропало. Тож, відповідно, про правдивість цього відео можете судити самі", – переконана речниця Львівської СБУ Ореста Кутна. 

Наразі СБУшники з'ясовують, чи справді існує Львівська народна республіка.

 

Джерело: Zahid.net