антиукраїнська діяльність

За останній рік Службою безпеки України відкрито 56 кримінальних проваджень за антиукраїнську діяльність в інтернеті, виявлено 600 антиукраїнських груп у соцмережах.

Про це сьогодні на брифінгу повідомив керівник департаменту СБУ Віталій Найда, – передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.
Найда зазначив, що активна діяльність російських спецслужб в соцмережах інспірується, координується і фінансується 16-м і 18-м центром ФСБ Росії.

 "За нашими оцінками, на сьогоднішній день найбільш поширеними погрозами є використання ресурсів інтернету для розповсюдження неправдивої інформації з метою провокування паніки, нестабільності в окремих регіонах країни. Також соцмережі використовуються для вербування радикалізувати громадян України або громадян РФ, що проживають на території України, з метою поширення тероризму в нашій країні, а також – фінансування терористичної діяльності за допомогою електронних платежів ", – пояснив він.

Найда повідомив, що в 2014-2015 роках слідчими СБУ було відкрито 56 кримінальних проваджень за фактом вчинення злочинів з використанням мережі інтернет. Відповідальність за ці злочини передбачена статтею 109 Кримінального кодексу – замах на насильницьку зміну чи повалення влади, статтею 110 – замах на територіальну цілісність і недоторканність України та статтею 114 – перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України.


Також Найда повідомив, що СБУ виявила близько 600 антиукраїнських груп у соцмережах. Найчастіше для цих цілей використовуються мережі ВКонтакте і Однокласники, рідше – Фейсбук. При цьому близько 80% антиукраїнських груп адмініструються з території Російської Федерації або тимчасово окупованого Криму.
Зокрема, група Антимайдан в соцмережі ВКонтакте налічує 27 адміністраторів, більшість з них – громадяни Російської Федерації. Власники групи – громадянин України Павло Катаєв і його дружина Надія Катаєва, які втекли до Криму.

"Службою безпеки на сьогоднішній день фактично завершено збирання доказової бази щодо протиправної діяльності цих громадян України", – сказав він.

Найда підкреслив, що така протиправна діяльність в соцмережах відстежується СБУ, і закликав громадян України не вступати в подібні групи. Також Найда повідомив про факт вербування через соцмережі трьох громадян України в місті Дніпропетровську через мережу ВКонтакте.

"Їм поставили завдання створити так званий партизанський рух Новоросії. Їх метою було підібрати антиукраїнськи налаштованих громадян для здійснення терактів на території Дніпропетровської області з подальшому поширенням цієї діяльності в інші регіони України. Ці громадяни були затримані СБУ. Під час обшуку у них на квартирах виявлені знаряддя вбивства – гранати, саморобні вибухові пристрої, велика кількість пропагандистської літератури ", – сказав він.

 

Джерело: Корупція.інфо