гроші

Служба безпеки України викрила у Дніпропетровську та Харкові два конвертаційні центри з щомісячним обігом у 1 млрд гривень.

Про це  повідомили в прес-службі СБУ, передає Корупція.Інфо.


Як повідомили у прес-службі, для виведення коштів у “тінь” зловмисники створили 67 фіктивних фірм, які оформлювали безтоварні оборудки з місцевими підприємствами. У такий спосіб більше сотні суб’єктів господарювання переводили гроші в готівку або штучно формували податкові кредити для уникнення сплати податків до бюджету.


Співробітники СБУ вилучили майже 4 мільйони гривень, печатки фіктивних підприємств, системи “клієнт-банк”, векселі та “сміттєві” цінні папери, які використовувалися для поповнення статутних фондів замовників. Також зловмисники зберігали п’ять одиниць нарізної й травматичної зброї. Також накладено арешт на 53 рахунки, які належать фіктивним фірмам. Наразі на рахунках уже зафіксовано понад 17 мільйонів гривень.
Відкрито кримінальні провадження за ч. 2 ст. 205 та ч. 3 ст. 209 КК України.
Тривають оперативно-слідчі дії для встановлення та притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до організації та функціонування конвертаційних центрів.