конвертцентр

Співробітники МВС, Держаної служби фінансового моніторингу та СБУ спільними зусиллями припинили діяльність великого конвертаційного центру в столиці України. Правоохоронці встановили, що через нього за 5 місяців було виведено в тіньовий обіг сотні мільйонів гривень, які були виділені для обслуговування держпідприємств. Переважна більшість фірм, через які «відмивалися гроші», були зареєстровані на громадян Російської Федерації.

Новину повідомляє прес-служба СБУ, передає Корупція.інфо

«Кошти до «конвертцентру» надходили через декілька комерційних структур, які перемогли у тендерах на обслуговування цих державних підприємств. Потім гроші перераховувалися на рахунки створених шахраями фіктивних компаній та привласнювалися учасниками фінансової оборудки. Переважна більшість фірм для відмивання грошей була свідомо зареєстрована на паспорти громадян РФ. Така схема використана свідомо і, за задумом шахраїв, мала ускладнити пошук коштів та розслідування їхніх протиправних дій українськими правоохоронцями», – повідомляє прес-служба СБУ.

Співробітники СБУ провели санкціоновані обшуки в офісах конвертаційного центру, в результаті чого було вилучено 2 мільйони гривень готівкою, печатки, документацію фіктивних фірм, які були задіяні в схемі «відмивання», чекові книжки, паспорти громадян РФ, офісну техніку, систему «Клієнт-банку». На місці були також виявлені бойові гранати та інша зброя, набої. Організатора схеми відмивання державних коштів вже затримано. Наразі оперативники активно з’ясовують особи й інших причетних до фінансової оборудки осіб.