СБУ викрило зрадника – начальника одного з відділів озброєння Збройних сил України, який працював на російську розвідку

Про це заявив глава Служби безпеки України Василь Грицак, передає Корупція.Інфо

"Наша військова контррозвідка встановила, що капітан 1 рангу був завербований Головним розвідувальним управлінням (ГРУ) Генштабу Збройних сил РФ в 2015 році. Він встиг передати російським кураторам майже шістдесят документів. Спецслужби РФ заплатили йому значну суму в доларах і обіцяли "райське життя" в Криму після виходу у відставку. Проте, йому не пощастило ", – сказав Грицак.

Він додав, що деталі по цій справі СБУ оприлюднить найближчим часом.

За словами Грицака, російські спецслужби постійно намагаються завербувати українських військових. Так, в кінці листопада СБУ доповіла про підсумки більш ніж дворічної операції військової контррозвідки СБУ, в рамках якої були зірвані плани Федеральної служби безпеки (ФСБ) і ГРУ Генштабу Міноборони Росії по створенню агентурної мережі серед офіцерів Військово-морських сил України. Російські спецслужби використовували весь брудний арсенал тиску на військових, погрожували сім'ям, самим офіцерам фізичною розправою.

Керівник СБУ зазначив, що більшість офіцерів-моряків витримали пресинг і не погодилися на "співпрацю". З тими, хто погодився на зраду, професійно спрацювала військова контррозвідка Служби, яка мінімізувала негативні наслідки і не дозволила спецслужбам Росії отримувати важливу інформацію.