Сьогодні СБУ викрила ще одну масштабну корупційну схему в АТ «Укрзалізниця». ЇЇ учасники привласнювали гроші на постачанні держпідприємству неякісних запчастин для залізничних колій.

Збитки нанесені державі оцінюють у мільйони.

За результатами роботи експертів, було з’ясовано, що ці махінації могли призвести до аварій рухомого складу під час пасажирських перевезень, призвівши до каліцтва або смерті пасажирів, оскільки комплектуючі не відповідають ніяким вимогам або стандартам.

За результатами слідства:

“Представники однієї з філій Укрзалізниці налагодили корупційний механізм одержання грошей на закупівлі продукції для ремонту транспортних сполучень. Для реалізації оборудки вони залучили столичну комерційну структуру.

Встановлено, що представники приватної компанії впродовж 2020-2021 років здійснили поставку держпідприємству партії гумових прокладок для рейкових колій.

Проте постачання відповідної продукції вони здійснювали в обхід встановленої процедури і без належного контролю якості товару. Це дозволило їм порушити технологію виробництва запчастин через заміну складних хімічних компонентів на більш дешеві матеріали, і реалізувати комплектуючі за цінами високоякісної продукції.

Для цього учасники оборудки вносили недостовірні відомості до звітної документації. Одержану «різницю» ділки виводили у тінь”.

– зазначається у повідомленні від СБУ