Служба безпеки України затримала у Сєвєродонецьку одного з ключових організаторів антиконституційного “референдуму” зі створення так званої “ЛНР”.

Сепаратистом виявився колишній український чиновник, який багато років працював на керівних посадах в органах внутрішніх справ та очолював управління транспорту Луганської міськради.

Навесні 2014 року він приєднався до проросійських терористів та став активним учасником антиукраїнських мітингів в обласному центрі.

Він отримав посаду так званого “голови координаційної народної ради Луганської області”, а також брав активну участь в організації та проведенні у регіоні антиконституційного “референдуму” 2014 року щодо створення псевдоутворення “ЛНР”.

Зловмиснику не вдалося довго утриматись на керівних позиціях у самозваних “органах влади” так званої “ЛНР”.

Протягом кількох років колишній український чиновник намагався займатись бізнесом на тимчасово окупованій території. Однак згодом він усвідомив відсутність будь-яких перспектив у так званій “ЛНР”, вирішив отримати закордонний паспорт, придбати нерухомість і легалізуватись на контрольованій урядом території України. Під час ретельно спланованої операції співробітники СБУ встановили місце перебування зловмисника у Сєвєродонецьку.

Спільнику окупантів загрожує до 10 років позбавлення волі.

Крім цього, є ще одна хороша новина.

Служба безпеки України затримала у Дніпрі лідера та активних учасників організованого злочинного угруповання, яке тримало у страху підприємців і тероризувало мешканців декількох регіонів.

Правоохоронці задокументували факти вимагання з громадян сотень тисяч американських доларів. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

«За попередніми даними слідства, фігуранти під штучними приводами систематично «вибивали» гроші з представників комерційних структур, у тому числі малого бізнесу.

У разі несплати «данини» зловмисники застосовували до потерпілих психологічний тиск і погрожували насильством та фізичною розправою. Також бандити здійснювали розбійні напади та інші тяжкі злочини, які загрожували життю і здоров’ю людей», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, оперативники спецслужби встановили факт вимагання учасниками злочинної групи від підприємця ІТ-сфери передачі у власність розробленого ним програмного забезпечення. За відмову це зробити зловмисники почали вимагати з потерпілого додатково 180 тисяч доларів США.

За інформацією пресслужби СБУ, також задокументовано факти вимагання щомісячної данини від власника станції технічного обслуговування автомобілів та представника тенісного клубу. Після сплати грошей зловмисники «гарантували» не втручатись у підприємницьку діяльність потерпілих та не загрожувати особистій безпеці.