СБУ продовжує викривати військових злочинців окупаційних угруповань рф. В ході слідчо-оперативних дій, встановлено особи російських високопосадовців, які організували збройне захоплення Чорнобильської АЕС під час повномасштабного вторгнення на територію нашої держави.

 

Встановлено, що наказ на штурм стратегічно важливого українського об’єкту віддав колишній заступник командувача сибірського округу росгвардії генерал майор О. Якушев.

На виконання злочинної вказівки, заступник командира зведеного загону особливого призначення росгвардії по Брянській області полковник А. Фроленков безпосередньо керував діями підлеглих в ході нападу на АЕС.

Таким чином, окупанти грубо порушили вимоги міжнародного гуманітарного права, у тому числі Женевської конвенції, якою прямо заборонено вчиняти напади на атомні електростанції в умовах війни.

Крім цього, після збройного захоплення об’єктів АЕС, ще один російський генерал росгвардії – С. Бураков, наказав підлеглим незаконно вивезти до рф 169 військовослужбовців Національної гвардії України, які обороняли держустанову.

Також, він розпорядився розграбувати майно і спецтехніку з держпідприємства та вивезти її на територію росії.

Наразі всім трьом зловмисникам заочно повідомлено про підозру за   ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.

Тривають заходи щодо притягнення окупантів до відповідальності за злочини проти нашої держави.

Викриття осіб командного складу окупантів проводили співробітники СБУ за процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генпрокурора.

Окрім того, у російському командуванні продовжуються кадрові чищення на найвищому рівні. За повідомленнями британської розвідки, командира першої гвардійської танкової армії Сергія Кисіль усунуто з посади. Після затоплення крейсера “Москва” пішов у відставку та віце-адмірал Ігор Осипов. А ось начальник Генштабу РФ Валерій Герасимов хоч і зберіг посаду, невідомо — чи залишився він у колі довірених осіб Путіна після таких провалів на фронтах.

Також, за повідомленнями розвідки, кремлівський диктатор тепер сам керує “спецоперацією” на рівні військового командування.

“Поведінка сьогодні Путіна дуже схожа на поведінку Гітлера в роки Другої світової війни. Там така ж була ситуація. Коли німці почали зазнавати поразки вже на Східному фронті, Гітлер почав міняти всіх підряд генералів. І у них теж була нервозність. Російські генерали теж вже нервуються, тому що наступним може бути будь-хто. Психічне захворювання Путіна настільки очевидне, що тут навіть не потрібно бути лікарем-психіатром, щоб бачити певні зрушення, неадекватність його поведінки. І я припускаю, що російські генерали можуть вчинити заколот”, — сказав “Дому” військовий експерт Петро Недзельський.

Серед проблем російського командування й погано мотивована армія. За даними розвідки та Служби безпеки України, солдати РФ часто відмовляються йти в атаку. У цьому спосіб ведення бою в Російської Федерації не змінився з часів Другої світової війни. РФ на полі бою не шкодує особовий склад та намагається отримати перевагу не якістю, а кількістю.

“За 8 років ми навчилися воювати, а Росія жене на нас свою невмотивовану, залякану, погано навчену солдатню. З одного боку, це трагедія, що ми знищуємо цю російську навалу. Але нам подітися нікуди, ми маємо захищати наш дім, наші сім’ї”, — продовжив Недзельський.