Служба безпеки України відкрила кримінальні провадження проти шести компаній, які підозрюються у постачанні неякісних засобів індивідуального захисту або інших махінаціях.

Про це повідомили в Офісі президента України за підсумками наради щодо протидії поширенню коронавірусу.

«Служба безпеки України повідомила, що розпочато кримінальні провадження проти шести несумлінних компаній — учасниць закупівель, які, серед іншого, не постачали товари після отримання грошей, демонстрували погану якість тощо», — заявили в ОП.

Під час наради президент Володимир Зеленський повідомив, що триматиме на особистому контролі закупівлі ЗІЗ, які здійснюватиме Міністерство охорони здоров’я. За його словами, звіт уряду про 70%-ве забезпечення медиків засобами захисту не відповідає дійсності.

«Якщо антисептиком медики забезпечені на 600%, то одноразових халатів є лише 16%, а одноразових захисних окулярів і щитків — взагалі 4%, костюмів біозахисту — 51%. Отже, лікарні не забезпечені. Щоб говорити про 70% забезпеченості, нам треба мати всіх товарів по 70%», — наголосив Зеленський.

У квітні МОЗ опинився в епіцентрі скандалу, коли вирішив придбати костюми китайського виробництва на 40% дорожче у невідомого посередника.

Заступниця міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова заявила, що самостійно закуплені МОЗ захисні костюми по 478 грн/шт. гарантують безпеку медикам, на відміну від закуплених держпідприємством Медичні закупівлі України.

Нагадаємо, раніше Зеленський заявив, що у світі очікують другу хвилю коронавіруса. І додав, що Україна також повинна бути готова до усіх процедур і надалі.

У свою чергу, міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що передбачено виділення близько 3 млрд грн на закупівлю засобів індивідуального захисту, лабораторного устаткування і т. п. Закупівля розпочнеться у вівторок, 26 травня, з використанням системи “ProZorro”.