сбу к

Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою блокували роботу терміналів однієї з платіжних систем, які працювали на тимчасово окупованих територіях і використовувалися для фінансування терористичних організацій "ДНР/ЛНР".

Про це повідомив прес-центр СБУ, передає Корупція Інфо

"Менеджмент платіжного сервісу, всупереч діючим законодавчим актам, що регламентують припинення фінансових операцій на тимчасово окупованих територіях на сході України, в змові з т. зв. "урядами" сепаратистів продовжували надавати свої послуги в "ДНР/ЛНР", – сказано в повідомленні.

На тимчасово окупованих територіях незаконно працювали більше трьохсот платіжних терміналів. Системи обслуговувались приватними підприємцями – дилерами платіжної системи, які пройшли реєстрацію в фейкових "міністерствах доходів і зборів "ЛНР/ДНР", і платили "податки" та інші обов'язкові платежі до їх бюджетів.

Отримані у вигляді комісії кошти комерсанти перераховували на банківські рахунки через конвертаційні центри, розташовані на тимчасово окупованих територіях.

Встановлено, що протягом незаконної роботи терміналів зловмисники здійснили фінансові операції на загальну суму понад один мільярд гривень.

Співробітники ГУ СБ України у Києві та Київській області провели санкціоновані обшуки в головному офісі фінансової компанії, який розташований в одному з обласних центрів. Правоохоронці вилучили комп'ютерну техніку, яка забезпечувала роботу терміналів на тимчасово окупованих територіях. Заблоковані також п'ятнадцять банківських рахунків.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 258-3 Кримінального кодексу України.