Служба безпеки України викрила директора НАБУ Ситника та його заступника Гізо Углаву у співробітництві зі спецслужбами США та фінансовому заохоченні цієї співпраці. Відтак СБУ звинувачує керівників Національного антикорупційного бюро в державній зраді.

У журналістів ІНФОРМАТОРА з’явилися відповідні ексклюзивні матеріали, передає Корупція.Інфо.

Рослідування СБУ виявило, що директор НАБУ, його перший заступник, ряд народних депутатів та громадських активістів вже на протязі декількох років працюють на спецслужби США і отримують за це фінансову винагороду.

Як свідчить постанова СБУ про заведення контррозвідувальної справи “Клопи”, у 2014 році спецслужбами США було ініційовано створення в Україні антикорупційного правоохоронного органу з широкими повноваженнями.  Для лобіювання цього питання були залучені громадські діячі Віталій Шабунін, Ярослав Юрчишин, Дар’я Каленюк, Єгор Соболев, Мустафа Наєм та Сергій Лещенко, які систематично отримують кошти від іноземних спецслужб під виглядом грантів на здійснення антикорупційної діяльності.

За сприянням вказаних осіб було розроблено та прийнято Закон “Про Національне антикорупційне бюро України”, яким НАБУ було надано необмежені можливості по вербуванню та впливу на високопосадовців та суддів шляхом кримінального переслідування.

Окрім того, Закон встановив порядок відбору керівників таким чином, що головну роль у призначенні відігравала Рада громадського контролю, значна частина членів якої також отримує грантові кошти від спецслужб США.

Популярне: «Дитина від Януковича, скандали і ферма з виробництва сперми»: Куди поділася і чим займається скандальна коханка Віктора Федоровича

З метою встановлення повного контрою над НАБУ, спецслужбами США було прийнято рішення про призначення на посаду першого заступника директора НАБУ Гізо Углаву.

За матеріалами розслідування, Углава отримує $ 50 000 щомісяця від американських спецслужб та має знеособлені рахунки закордоном (відповідно має легальну можливість приховувати свій капітал).

Цікаво, що в матеріалах контррозвідувальної справи “Клопи” директор НАБУ і його перший заступник Углава з метою конспірації отримали найменування – Джоні (Ситник) і Боні (Углава).