У п'ятницю, 11 листопада, в офісах компанії "Інтертелеком" – CDMA-оператора, що надає послуги місцевого і мобільного зв'язку по всій території України – працівники СБУ проводять обшуки. – повідомляє Корупція.Інфо

 

Вилучаються комп'ютери, техніка, документи. Весь персонал відсторонений від роботи. Силовики збираються відключати основне обладнання, що призведе до падіння всієї мережі "Інтертелекому",
– пише видання.

"Нас звинувачують ні багато, ні мало, в тому, що ми сприяємо спецслужбам Російської Федерації в здійсненні прослуховування і моніторингу абонентів України, причому не тільки своїх, але і всіх операторів", – заявив гендиректор компанії "Інтертелеком" Борис Акулов.

За його словами, "звинувачення абсолютно абсурдні і побудовані на припущеннях деяких фахівців про те, що таке може бути".

Саме подібні припущення стали підставою для візиту в офіс компанії силовиків. Я звернувся до президента, генерального прокурора і начальника СБУ, і повідомив, що компанія не перешкоджає проведенню слідчих дій, – сказав гендиректор.

"Ми зараз не говоримо про відсутність будь-яких фактів, які дозволили проведення сьогоднішньої акції, це буде йти в розвиток. Сьогодні нас хвилює єдине: ми надали співробітникам СБУ і слідству всі необхідні матеріали для того, щоб зняти підозру в тих злочинах, які нам інкримінуються", – зазначив Акулов.

Читайте також: СБУ та ГПУ проводять обшуки у Держрезерві

За його словами, для того, щоб можна було отримати вичерпну інформацію про діяльність компанії, експертам, які прибули зі співробітниками СБУ, було надано повний доступ до всіх файлів, матеріалів і консолей компанії.

Акулов додав, що є судове рішення, в якому викладені деякі факти, і доступ до інформації компанії допоможе їх прояснити.

Найголовніше, що зараз настала фаза проведення розслідування, коли фахівці, експерти вже близькі до висновку про те, що ті звинувачення, які містяться в цьому рішенні не дійсні,
–заявив Акулов.

"Керівниками слідчої групи приймаються рішення про те, щоб вилучити основне технологічне обладнання, яке призведе до відключення всієї мережі в масштабах всієї України", – підсумував гендиректор.