Російські окупанти постійно готують якісь провокації. Цього разу вони планують організувати у Херсоні підставний мітинг, щоб показати, нібито херсонці підтримують Росію. Для цього до обласного центру звозять немісцевих людей.

Таким чином, ворог хоче створити вигідну йому картинку для телебачення і використовувати її у своїх цілях. Про це розповів президент України Володимир Зеленський у відеозверненні.

“Вони постійно готують провокації. Зараз готують провокацію в Херсоні. Збираються розіграти виставу з нібито мітингом за Росію. І для цього вони завезли до міста чужинців, шукають місцевих зрадників. Хочуть зробити телекартинку, ніби Херсон уже не українська”, – заявив президент України .

Зеленський нагадав, що хронологія окупації окремих районів Донецької та Луганської областей розпочиналася так само.

“Я хочу нагадати, що з цього вони починали так звані “ДНР” та “ЛНР”. І ви розумієте, що з ними потім сталося”, – зазначив він.

Український президент звернувся до херсонців із закликом зупинити план окупантів.

“Це треба зупинити. Херсонці, звертаюся до вас: покажіть, що це ваше місто, ви можете все зупинити, будь-який план окупантів. Нікого не слухайте. Слухайте своїх дітей, слухайте своє серце. Я закликаю херсонців позбутися всякого відчаю. Україна свого не віддасть. Ми боремося проти потужного ворога, який перевершує нас чисельністю, який перевершує нас кількістю техніки, але який на тисячі світлових років далекий від нас, від нормальних людей, які мають гідність”, – наголосив глава Української держави.

Депутат партії “Слуга народу” Максим Бужанський закликав показати окупантам, що перебувати у Херсоні вони можуть лише тимчасово та ніколи не зможуть володіти Херсоном, як і будь-яким українським містом.

Два великі автобуси, двадцять легковиків, пару спринтерів та сім газелів, відвезли сьогодні до Херсона толпа персонажів. Які завтра, на Херсонській площі Свободи розмахуватимуть російськими прапорами, і орають, що Херсон це якась “хнр”.

“Я ось тут таке хотів би сказати. Персонажам з автобусів та газелей, якщо вони наші громадяни, світять статті за замах на територіальну цілісність нашої країни, колабораціонізм, держзраду та решту всього набору. Якщо не наші, не світить нічого доброго навіть на тлі сказаного вище.”

Окрім того, у Херсонській області відключили мобільні мережі Vodafone та Київстар, повідомляє голова Херсонської ОДА Геннадій Лагута.

У кого в Херсоні не працює Vodafone і Київстар, є можливість через вайфай зареєструвати і підключити e-sim від Lifecell, можна зробити через Monobank. Це спрацює для телефонів, що підтримують e-sim (iPhone та нові моделі Android). Посилання: https://monobank.ua/r/qGnzz

Також, у Херсоні триває підготовка до зйомки фільму «Денацифікація російською». Пригнали гуманітарку і показуватимуть, якою щасливою є їхня кримська масовка «звільнена» від хунти.

Раніше у Генштабі ЗСУ повідомляли, що ворог може готувати провокації і на Миколаївщині. Так, загарбники автомобілями перевозять із тимчасово окупованої території Криму злочинців із місць виконання покарань та планують за їх допомогою влаштувати заворушення у Миколаївській області.

Президент Зеленський у відеозверненні також прокоментував атаку окупантів на Запорізьку АЕС, назвавши її терором небаченого рівня. За його словами, “ця ніч могла зупинити історію України та Європи”. Якби стався вибух, це мало б наслідки більше, ніж шість Чорнобилів, наголосив президент України.