Арестович анонсував “набір у полон” сотень тисяч російських окупантів.

За його словами, це станеться після початку контрнаступу ЗСУ.

Російські окупанти під час майбутнього контрнаступу Збройних сил України масово здаватимуться в полон, прогнозує радник глави Офісу президента Олексій Арестович.

Про це він сказав під час прямого ефіру з російською журналісткою Юлією Латиніною.

“Уявіть, що буде, коли піде наш контрнаступ, із полоненими, яких буде сотні тисяч. Тому що наступ завжди дає дуже багато полонених. Це секрет, чому наших полонених у розпорядженні російської армії набагато більше, ніж їх полонених у нас. Коли ми підемо – це буде набір полонених, масовий”, – пояснив Арестович.

Відповідаючи на запитання, чому ЗСУ не йдуть у контрнаступ зараз, Арестович сказав, що “ми чекаємо”.

“Наше завдання – вимотати противника. Російська армія повинна втратити здатність наступати. Коли угруповання втрачає здатність наступати – воно втрачає здатність і контрнаступати, вживати ефективних контрударів у відповідь на наш контрнаступ”, – додав він.

Щобільше цей контрнаступ все ближче.

Жданов пояснив, як удари по Антонівському мосту допоможуть звільнити Херсон

Напередодні ЗСУ завдали низку точкових ударів по переправі через Дніпро в Херсонській області.

У разі знищення або взяття під вогневий контроль Антонівського моста й переправи поблизу Каховської ГЕС в Херсонській області російське угруповання в цьому регіоні опиняється в оперативному оточенні.

Про це розповів військовий експерт Олег Жданов.

За його словами, в такому випадку питання здачі або відступу окупантів вирішиться в найближчі тижні.

“Тому що тільки одного палива там потрібно завозити десятки, а то й сотні тонн на добу. Вся ця махина постійно їздить, переміщається, стріляє. Для цього потрібні боєприпаси, паливо і треба годувати цю величезну російську армію, яка знаходиться в Херсоні. Там сьогодні близько 10-12 тисяч військовослужбовців знаходяться на правому березі Дніпра”, – зазначив експерт.

Жданов підкреслив, що у зв’язку з навислою загрозою РФ знову повертається до “ядерного шантажу”.

Успішні удари ЗСУ по Антонівському мосту він назвав серйозною заявкою на знищення або “припинення існування” російського угруповання на правому березі Дніпра.

Наразі Армія України збирається вигнати російських окупантів не тільки з Херсонської області, сказав Олексій Данілов.

Президент Володимир Зеленський наказав звільнити всі захоплені території України від російської окупації. Буде некоректно казати, що ЗСУ мають намір деокупувати тільки Херсонську область. Глава держави відповідає за всю країну. Терміни та черговість виконання завдань визначають військові на засіданнях ставки під керівництвом Верховного головнокомандувача ЗСУ. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов.

У інтерв’ю UA: Українське радіо він розповів про те, що Зеленський дав наказ звільнити всі захоплені українські землі. Мова йде не тільки про окуповану Херсонську область, а й про інші території.

Способи, черговість і терміни реалізації завдання визначаються військовими на засіданнях під головуванням президента України.

“Президент дав наказ звільнити всю нашу Україну від російської нечисті. У який спосіб, черга, терміни — все це за військовими. Це питання піднімається на ставки Верховного головнокомандуючого — президента нашої країни. І сказати, що це тільки Херсонщина, про яку всі зараз кажуть, це не зовсім відповідає дійсності. Президент відповідає за всю Україну. Терміни та черговість визначають військові спільно на засіданнях ставки під головуванням президента нашої країни”, – підкреслив Олексій Данілов.