Українські війська були змушені відступити з Лисичанська через тотальну перевагу росіян у засобах артилерійського ураження. Наступною ціллю окупантів стануть міста Донецької області, проте ситуація зміниться у серпні – коли до країни прибуде західна зброя. Про це в коментарі OBOZREVATEL розповів військовий експерт Владислав Селезньов. Далі наводимо його пряму мову.

Чому наші війська змушені були вийти з міста? Бо там тотальна перевага на боці окупаційної армії у засобах артилерійського ураження. Якщо у росіян багато гармат та боєприпасів до них, а ми такою опцією не володіємо і не маємо можливості на рівних проводити контрбатарейну боротьбу, то в таких умовах тримати оборону – лише втрачати наших людей.

Питання стоїть у тому, що важливіше – території чи люди? Звичайно ж, люди важливіші. Зараз наші підрозділи відійшли до населеного пункту Сіверськ – там обладнані нові позиції для того, щоб тримати оборону. Я сподіваюся, що найближчим часом ми почнемо отримувати західну зброю, яка дозволить змінити ситуацію на фронті.

Росіяни зосередилися на напрямках Слов’янськ – Краматорськ. Там перебуває щонайменше два десятки батальйонних тактичних груп, які значною мірою насичені танками та артилерією.

Росіяни воюють за лекалами та алгоритмами Другої світової війни: спочатку вони здійснюють вогневий наліт, перевіряють, чи залишилися на позиціях українські захисники, потім відправляють туди малі групи за підтримки бронетехніки, отримують ляпас і відступають. І це робиться доти, доки не припиняється опір українських військових.

Звичайно, враховуючи той комплект сил і засобів, який росіяни сформували у напрямках від Ізюма на Лисичанськ та від Лимана на Лисичанськ, цілком імовірно, що вони таку тактику застосовуватимуть і там. І це буде наступний головний напрямок для російської армії.

Але тут можуть бути і “чорні лебеді”. Ми знаємо, що українська армія веде наступальні дії на двох південних напрямках – від Запоріжжя у бік Мелітополя, а також у напрямку Херсона. Але це тактичного рівня контрнаступ, не можна говорити про те, що це оперативного рівня контрнаступ – у нашої армії просто немає для цього ресурсів.

Орієнтуємось на те, що це буде Слов’янськ-Краматорськ – саме там буде наступний театр запеклих бойових дій.

Десь на початку травня ми всі жили очікуваннями, що отримаємо західну зброю до середини червня. Цього не сталося. Різні причини називають: чи то через бюрократію, чи то партнери просто не мали технічної можливості забезпечити потреби України.

Нині глава української розвідки Кирило Буданов наполягає, що корінний злам на фронті відбудеться у серпні. Можна припустити, що це буде пов’язано із довгоочікуваним постачанням західної зброї.

Також зазначимо, ввечері 3 липня стало відомо, що підрозділи ЗСУ були змушені вийти з Лисичанська. Наступною ціллю ворога буде Слов’янськ, а також, ймовірно, Краматорськ та Бахмут.

Про це 24 каналу розповів мер Слов’янська Вадим Лях. Він зауважив, що у цих містах уважно спостерігають за подіями на фронті та сподіваються, що українські військові не дадуть ворогу просунутися.

Разом з тим, за останні 10 днів Слов’янськ став прифронтовим містом – зараз його обстрілюють щодня. Зокрема вчора, 3 липня, відбувся найсильніший з ворожих обстрілів. Унаслідок цього 19 людей було поранено, а 6 загинули, серед них – одна дитина.

З огляду на це міський голова закликає мешканців Слов’янська евакуюватися, адже зараз це можна зробити безпечно. Він зауважив, що евакуації проходять щодня, а кількість охочих виїхати збільшується. До прикладу, сьогодні таких людей було 70, а завтра виїжджатимуть вже 200. Щоб записатися, люди телефонують на спеціальну гарячу лінію та обирають найзручніший для себе напрямок.

На жаль, людей примушує виїжджати така гаряча пора і те, що вбивають їхніх сусідів, – підкреслив Вадим Лях.

Він зауважив, що Слов’янськ тривалий час був певним хабом – містом, через яке проходили евакуаційні маршрути з інших населених пунктів. Мер розповів, що саме тому бачив багатьох людей з Сєвєродонецька, Лимана, Ізюма, які спочатку навідріз відмовлялися від евакуації, а коли “прилітало” поруч, з’являлися на Слов’янському вокзалі в шльопанцях та халатах, готові їхати в будь-яку точку країни.

Я розумію, що, на жаль, так буде і в Слов’янську. Це вже помітно, бо збільшується кількість тих, хто хоче виїхати, але збільшується насамперед тому, що збільшується кількість прильотів та гинуть люди, – пояснив міський голова Слов’янська.