Адміністрація президента США Джо Байдена сьогодні, 25 січня, проведе два секретні брифінги через загрозу вторгнення Росії в Україну. Брифінги пройдуть для помічників керівників Палати представників і Сенату, а також співробітників профільних комітетів. Про це повідомляє CNN.
Зазначається, що брифінги пройдуть після того, як до 8 500 американських військовослужбовців були приведені в стан підвищеної бойової готовності у зв’язку з можливим перекиданням в країни Східної Європи.
За даними CNN, лідер більшості в Сенаті Чак Шумер і спікер Палати представників Ненсі Пелосі запросили брифінги для обох палат. За словами джерела, Шумер запросив ще й секретний брифінг для всіх 100 сенаторів, який має пройти наступного тижня.
Нагадаємо, держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що ризик вторгнення Росії до України є реальним та високим. Про це він заявив у ефірі німецького телеканалу ZDF у четвер, 20 січня.
Якщо український кордон перетне хоча б один російський солдат – це вже явний напад, заявив Ентоні Блінкен. Вашингтон припускає і сценарій спроби зміни влади в Україні за участю спецназу РФ.
Раніше Джозеф Байден попередив, що Росія заплатить “високу ціну”, якщо здійснить військове вторгнення в Україну. Відповідну заяву американський лідер зробив у середу, 19 січня, у Білому домі на пресконференції, присвяченій річниці його вступу на посаду.
За словами глави Білого дому, президент РФ Володимир Путін “ніколи не бачив санкцій, подібних до тих, які ” будуть введені, якщо він піде на цей крок”.
Байден застеріг, що йтиметься про “жорсткі економічні наслідки”. “Їх (російської сторони. – Ред.) банки не зможуть проводити операції з доларами”, – заявив він.
Американський лідер додав, що відповідь буде і в тому випадку, якщо Москва “продовжить задіювати” свої кіберможливості. При цьому, відповідаючи на уточнювальне запитання журналістів, Байден визнав, що серед союзників по НАТО поки що немає єдиної думки про те, як реагувати, якщо з боку Кремля матиме місце “незначне втручання”. Щодо цього між партнерами “є розбіжності”, констатував Байден.
За словами глави Держдепу, американський лідер у своїй заяві мав на увазі сценарії, які виключають введення російських військ в Україну, але можуть призвести до результатів, подібних до того, чого намагається добитися Росія.
“Наприклад, спробу організувати державний переворот, що веде до зміни уряду, з використанням гібридних методів та сил спеціального призначення”, – пояснив Блінкен.
“Якщо російський солдат перетинає український кордон – це означає серйозну проблему”, – наголосив він. Глава Держдепу назвав таку перспективу “явним нападом на Україну, чи то один солдат, чи тисяча”.
Отже, напруженість у відносинах між країнами Заходу та Росією останніми місяцями суттєво зросла. РФ перекинула до анексованого Криму та до кордону з Україною близько 100 тисяч військовослужбовців, пояснивши це військовими навчаннями. Лідери західних країн побоюються, що Москва готується до війни, проте Кремль заперечує агресивні плани.